Řídil udavače v StB, teď je policejním manažerem s prověrkou

09.08.2011 7:58 | Zprávy

Další bývalý spolupracovník StB ve vysokém postu veřejné správy. Milan Knopp působil jako agent "estébácké" vojenské kontrarozvědky (VKR) - dnes je plukovník a zastává významný manažerský post na Krajském policejním ředitelství v Plzni.

Řídil udavače v StB, teď je policejním manažerem s prověrkou

"Rozhodl jsem se dobrovolně spolupracovat s vojenskou kontrarozvědkou. Poznatky a informace budu předávat včas a nezkresleně na tajných schůzkách. Budu osobně řídit, úkolovat, vytěžovat a školit spolupracovníky z řad vojáků základní služby," napsal podle deníku Právo Knopp vlastní rukou ve vázacím aktu, který je součástí personálního spisu.

Ke spolupráci byl prý vybrán na základě ideových pohnutek. "Ve své činnosti uznává a podporuje politiku KSČ, jejímž členem je od svých 23 let. Jmenovaný je vhodný ke spolupráci s VKR z hlediska charakterových vlastností a dále z důvodu kladného vztahu k VKR, neboť k této složce cítí naprostou důvěru, uznává její význam z hlediska úkolů, které jsou jí svěřeny," hovoří o něm dobové zdroje. Dokonce měl být tak oddaný, že donášel i na své kolegy.

Dnes je policejním manažerem s přístupem ke všem informacím západočeských policistů, tedy i k těm utajeným. Od Národního bezpečnostního úřadu totiž získal prověrku, která ho s takto důvěrnými materiály opravňuje pracovat.

Psali jsme:

Bývalý agent StB ve vládní radě? Běžná česká praxe

Praze kontroluje finance. V minulosti pracoval pro StB

Paroubkův hlavní sponzor zřejmě spolupracoval s StB

Foto: Hans Štembera

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: par

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na podzim selže ofenzíva Ukrajiny. Zelenskyj padne a bude konec. Nový odhad

7:53 Na podzim selže ofenzíva Ukrajiny. Zelenskyj padne a bude konec. Nový odhad

Začínají se objevovat indicie ohledně konce konfliktu na Ukrajině. Putin dle svých slov věří, že na …