Ringo Čech vtipkoval v rádiu: Vyčítám Milošovi, že mě nevybral do Ústavního soudu

30. 7. 2013 19:17

Herec a hudebník František Ringo Čech a prezident Miloš Zeman jsou již déle přátelé, proto spolu někdy probírají i politiku. Na rádiu Impuls Ringo Čech popisoval jejich nedávný rozhovor.

Ringo Čech vtipkoval v rádiu: Vyčítám Milošovi, že mě nevybral do Ústavního soudu
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Ringo Čech

Podle Františka Ringo Čecha totiž prezident Miloš Zeman potřebuje, aby s ním někdo mluvil upřímně, pravdivě. A tak přesně on jedná. „To je zvláštní tradice, neříkat vládcům a prezidentům, jak to je,“ divil se Ringo Čech v Impulsech Václava Moravce.

„On si to neuvědomí. Ty lidi jsou vlídný, pilný, oni dělají první poslední…“ popisoval ty, kteří Zemana obklopují. „Vznikne pocit, že je obklopen neskutečnou kvalitou,“ dodal. Proto když spolu před pěti dny telefonovali, promluvili si na rovinu a upřímně.

„Miloši, prostě musíš mít správný informace. Já chodím mezi lidi,“ citoval sám sebe, jak s prezidentem a svým přítelem telefonoval.

„Taky jsem mu vyčetl, že mě nejmenoval ústavním soudcem,“ dodal žertem Ringo Čech. „Tak nějakou odměnu jsem čekal. Ministr kultury, to mi opět uniklo…“ narážel na Rusnokovu vládu umělec, který Zemana podporoval i v předvolební kampani. Pak ale přešel na vážnější notu. Kdyby prý byl ministrem kultury, skutečně by byl na funkci připraven. Problém prý je, jak se vyjadřuje. „Tak myslím, že by mě tam nechtěli. Myslí, že bych tam udělal velkej průvan,“ míní zpěvák.

„Já bych se staral opravdu o kulturu,“ popisoval své teoretické ministrování. Zeštíhlil by prý především samotný resort, kde je přemíra byrokracie. Například by zrušil Státní fond kinematografie. Zde dal za pravdu exprezidentovi Václavu Klausovi, který tvrdil, že filmaři dotace nepotřebují, neboť jde o normální profesi jako každou jinou. „Ty peníze tam jsou. Je to otázka přerozdělení,“ dodal Ringo Čech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

21:41 To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

Už jen necelé čtyři týdny zbývají do prezidentských voleb. Průzkum ukázal, jak by to asi vypadalo, k…