Hynek by si přál, aby se EU vrátila ke svým kořenům a k tomu, proč vznikla. „Byla to výborná myšlenka a výborně by to fungovalo, kdyby z toho náhodou evropští úředníci nezačali dělat něco, co je neřiditelné, něco, co nerespektuje přání jednotlivých členů Evropské unie a co se podle mého názoru řítí do záhuby,“ řekl. Jako prezident by se snažil EU změnit. Lidé podle něj mají právo vyjádřit v referendu názor na cokoli, tedy i na členství v EU. Jak by volil on, nechtěl říci, pouze poznamenal, že jeho názor je někdy rozporuplný. „To, co se teď děje v EU, tak srdce říká, nechtěj tam být, ale rozum velí, buď tam, protože nejsi připravený ani na ten odchod,“ dodal.
Členství v NATO podporuje, protože v žádné členské zemi Aliance nikdy nebyl konflikt. S některými rozhodnutími NATO z minulosti ale nesouhlasí. Staví se proti zavedení společné evropské měny, protože v projektu vidí chyby a vstup považuje za ekonomické riziko.
Hynek má asi 15 000 voličských podpisů
O přijímání uprchlíků musí podle něj rozhodovat vláda na základě „národního zájmu“, migrační kvóty odmítá. „Když si sem budeme chtít někoho pozvat, tak si ho sem pozveme,“ poznamenal. EU by podle něj měla pomáhat lidem, kteří pomoc potřebují, nejsou bezpečnostním rizikem a jsou pro společnost přínosem. „Což u většiny těchto migrantů pochybuji,“ dodal.
Hynek se o prezidentský úřad uchází s podporou politické strany Realisté. Dosud se mu podařilo podle jeho odhadu sebrat asi 15 000 voličských podpisů. Věří, že sběr se zintenzivní po sněmovních volbách, kdy se do něj zapojí podporovatelé Realistů. Podle Hynka jich je kolem 3 000 a každého z nich požádá, aby mu sehnal jeden vyplněný petiční arch.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp