Roman Joch už není poradcem primátora Hudečka

13.08.2013 20:56 | Zprávy

Známý publicista Roman Joch již není poradcem pražského primátora Tomáše Hudečka. Jeho poradcem se stal poté, co s ním rozvázal spolupráci bývalý premiér Petr Nečas. Joch se v minulosti prezentoval jako konzervativní aktivista.

Roman Joch už není poradcem primátora Hudečka
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Roman Joch v pořadu České televize Hyde park

ParlamentníListy.cz získaly informaci, že Roman Joch již není poradcem pražského primátora. Tuto informaci ParlamentnímListům.cz posléze potvrdil i sám Joch.

Roman Joch je dlouholetým ředitelem Občanského institutu. V této funkci se často vyjadřoval k otázkám lidských práv z konzervativních pozic. V roce 2010 se stal členem týmu poradců premiéra Petra Nečase.

V roce 2012 vzbudil rozruch, když na svém blogu odsoudil prezidenta Václava Klause za chování po „kuličkovém atentátu“ v Chrastavě a označil jej za „ufňukanou kremlofilní bábu“. Krátce poté s ním premiér Nečas rozvázal spolupráci.

Následně Joch jako poradce spolupracoval právě s Tomášem Hudečkem, prvním náměstkem pražského primátora, který se později stal primátorem. Ten nedávno zaujal například svou podporou gay festivalu Prague Pride, proti kterému Joch v minulosti vystupoval. Podle samotného Jocha však ukončení spolupráce s touto události nijak nesouviselo.


 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

podáte rezignaci pane ministře Rakušane

Pane ministře obhajujete neobhajitelné. Po skutečnostech, které se veřejnost dozvěděla prostřednictvím MF dnes je na místě vaše rezignace. To, že policisté přišli na fakultu a šli jen do prvního patra, dál je to nezajímalo, i když už měli povědomost o tom, že hledaný je vrah, a ten se skutečně nachá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

15:30 To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

Padl nový teplotní rekord. Tuto frázi mohou televizní diváci slyšet v mnoha obměnách. I ve Velké Bri…