Roman Váňa v ČT: Policisté v Uherském Brodě při zásahu dělali, co mohli

31.03.2015 19:32

Šéf bezpečnostního výboru sněmovny Roman Váňa řekl v dnešním pořadu Interview ČT24, že policejní akci v Uherském Brodě vnímá pozitivně, policisté prý dělali, co mohli, neměli s podobnými akcemi zkušenosti.

Roman Váňa v ČT: Policisté v Uherském Brodě při zásahu dělali, co mohli
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vozy policie ČR

Roman Váňa považuje za dobré, že došlo k pozitivnímu závěru ohledně policejního zásahu v Uherském Brodě před měsícem. Prý si udělal stejný závěr již dřív.

Je si prý jist, že pokud by se něco opakovalo v budoucnu, bude policie již lépe připravena a vybavena. Dle Váni se postup policie dal očekávat, jelikož se prý podobná věc ještě nikdy v České republice neudála.

Je prý logické, že policie nevysvobodila muže ukrývajícího se na toaletě, jelikož policisté očekávali, že v objektu byli ještě živí rukojmí. ČT však posléze zveřejnila záběry rozhovoru s mužem, který se tehdy ukrýval, který řekl, že je "zděšen“ oznámením policie, jelikož prý k němu měli tři různé vchody, a přesto čekali dlouhou dobu.

Váňa přiznal, že souhlasí s tím, že operační důstojník udělal chybu, jelikož se pokoušel převzít velení, ale zároveň dodal, že by rozhodně zlepšilo efektivitu zásahu policistů, pokud by byli lépe vybaveni, například dlouhými zbraněmi.

Poslanec za ČSSD Roman Váňa se také zmínil o možném zákoně, který by počítal s tím, že v případě, kdy nebude držiteli zbrojního pasu jeho průkaz prodloužen, bude mít policie právo vniknout do obydlí daného člověka a zbraň mu zabavit.

Na závěr pořadu se redaktorka tázala, zda vlastní střelnou zbraň, ale Váňa se rozhodl neodpovědět, protože takovou informaci by prý sdělil jen policistovi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slonková provedla krádež. Syn se zasnoubil, sledují mou dceru. S Okamurou je to tak, vmetl Andrej Babiš Korantengovi

22:21 Slonková provedla krádež. Syn se zasnoubil, sledují mou dceru. S Okamurou je to tak, vmetl Andrej Babiš Korantengovi

Moderátor Ray Koranteng exkluzivně pro TV Nova zpovídal premiéra Andreje Babiše ohledně kauzy jeho s…