Romea už nechce spolupracovat s vnitrem. Nepotírá prý extremismus

11.07.2011 19:16 | Zprávy
autor: pan

Romské sdružení Romea už nebude nadále spolupracovat s ministerstvem vnitra. Podle něj totiž nedostatečně potírá extremismus – oproti loňsku se podle jejich slov dokonce zhoršil.

Romea už nechce spolupracovat s vnitrem. Nepotírá prý extremismus
Už za minulého kabinetu na ministerstvu vnitra vznikla pracovní skupina Task Force C, která měla potírat pravicový extremismus. Kromě pracovníků vnitra zde byli i policisté nebo zástupci z neziskových organizací. Šéf ministerského odboru bezpečnostní politiky ale podle představitelů Romea skupinu zrušil. Její jednání chtěl nahradit semináři či dvoustrannou schůzku.

Dvoustranné schůzky se ale Romea nechce nyní zúčastnit. "Vzhledem k tomu, že se odbor (i policie) během krátké doby posunul od boje proti extremismu k počínání, které jde na úkor menšin, rozhodli jsme se - dlouho před vaším rozhodnutím o zrušení Task Force - spolupráci s vámi přerušit do doby, než bude sjednána náprava," napsalo sdružení v otevřeném dopise.

Problémy začaly až letos

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Je pravda, že na Slovensko létáte vládním speciálem?

Tvrdíte, jak se má šetřit, i na zahraničních cestách a jestli je pravda, že si pak sám lítáte na Slovensko vládním speciálem, nekážete náhodou vodu a sám nepijete víno?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Topolánek si vzpomněl na pr*el. Kvůli slovům Leyenové

17:08 Topolánek si vzpomněl na pr*el. Kvůli slovům Leyenové

Napětí mezi Íránem, Izraelem a Spojenými státy vyvolalo rychlou reakci Bruselu. Předsedkyně Evropské…