Romové se vracejí z Anglie! Generál Blaško k tomu... čtěte raději sami

22.04.2020 11:54

Generál Hynek Blaško s hořkým humorem sleduje, jak se do Česka před koronavirem uchylují Romové, kteří v minulých letech triumfálně zmizeli do Velké Británie. Tam se nyní cítí v nebezpečí, tak se rozpomněli na české kořeny. Někteří se uchýlili k příbuzným, jiným kraj platí ubytování v penzionu...

Romové se vracejí z Anglie! Generál Blaško k tomu... čtěte raději sami
Foto: Archiv HB
Popisek: Generálmajor v záloze Hynek Blaško
reklama

V minulých dnech se v médiích objevily zprávy, že se do Česka vrací Romové z Velké Británie, kteří se obávají tamější exploze epidemie koronaviru. Nemají prý důvěru v britské zdravotnictví a dokonce prý zaznělo, že „doma se cítí bezpečněji“.

Anketa

Byl by Dominik Hašek dobrý prezident?

2%
98%
hlasovalo: 32622 lidí

Většina z nich se měla uchýlit ke svým příbuzným či známým. Pro ty, kteří žádné příbuzné a známé nemají, se například Moravskoslezský kraj rozhodl zajistit ubytování v penzionu.

„Spousta lidí začala panikařit a řekla si: Ne, v Česku a na Slovensku nám bude lépe, budeme v bezpečí,“ sdělil serveru Seznam Zprávy Petr Torák, český Rom žijící v Británii, který byl jako policista oceněn královnou Alžbětou II., stal se hvězdou 168 hodin Nory Fridrichové a posléze začal pracovat jako ředitel neziskové organizace, která prý radí i české vládě.

Zprávy o návratu stovek spoluobčanů z Británie zaujaly i českého europoslance za SPD Hynka Blaška, který to komentoval jako „radostnou zprávu“. Z generálova projevu radosti ale kapala hořká ironie.

„V této těžké době boje proti koronaviru, kdy naše vlast daleko lépe zvládá pandemii koronaviru než Anglie, se rozhodli, za cenu velkých osobních obětí - ztráty nesrovnatelně vyššího sociálního zabezpečení v Anglii oproti našemu - ulevit těžce zkoušenému anglickému zdravotnictví, vrátit se do naší vlasti a obohatit nás o svoji kulturu,“ napsal generál na svůj Facebook.

Se stejnou ironií pak dodal, že bychom měli být vstřícní a kromě asi třiceti romských iniciativ začít podporovat i tyto vlastence a „600 let trvající snahu o začleňování romské komunity do naší normální společnosti“.

Nepochybuje, že tito navrátilci budou „jistě také díky svým vrozeným hygienickým návykům přínosem v boji proti koronaviru v naší vlasti“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

9:08 Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

Hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí), které bojuje za ochranu, o sobě dalo opět vědět…