Romský aktivista Kostlán našel „jádro pudla“: Komunisté a SPD mají v DNA nenávist

18.10.2019 10:22

Publicista František Kostlán poděkoval Ústavnímu soudu ČR za to, že vystavil stopku komunistické demagogii. Poté zasadil ránu poslancům ANO, sociálním demokratům i poslancům Okamurova hnutí Svoboda a přímá demokracie.

Romský aktivista Kostlán našel „jádro pudla“: Komunisté a SPD mají v DNA nenávist
Foto: hns
Popisek: Ilustrační koláž
reklama

Když Ústavní soud smetl ze stolu komunistický zákon o dodatečném zdanění finančních náhrad majetkového vyrovnání státu a církví, poukázal na starou římskou zásadu, že smlouvy se mají dodržovat. A stát s církvemi uzavřel smlouvy, v nichž o dodatečném zdanění nezaznělo ani slovo. Zdůraznil navíc, že majetkové vyrovnání bude v dlouhodobém vyrovnání pro stát výhodné. Česká Ústava navíc garantuje právo vlastnit majetek a do tohoto práva nesmí být podle soudců zasahováno, ani ze strany komunistů.

Šéf komunistů Vojtěch Filip se proti rozhodnutí soudců vymezil. „Pro mě je nejdřív občan a až pak církevní hodnostáři,“ pravil. „A v této komunistické demagogii vězí jádro pudla,“ doplnil k tomu František Kostlán na blogu Aktuálně.cz.

Jedním dechem dodal, že Filip v této své větě nijak nezakrývá třídní nesnášenlivost vůči kněžím, a potvrzuje tak, že komunisté stále nejsou demokratickou stranou. Demokraté by podle Kostlána takovou větu z úst vypustit neměli.

Kostlán považuje za chybu, že komunistický návrh zdanit církevní restituce podpořili i poslanci ANO, ČSSD a SPD, ačkoli by neměli být zaslepeni myšlenkou třídního boje a měli by ctít demokracii. Taková je teorie.

„ANO a ČSSD potřebují komunisty, aby podrželi jejich menšinovou vládu. A extremistická SPD má populismus a nenávist vůči jakýmkoli odlišnostem zakódovanou v DNA. To je jediný skutečný důvod, proč tyto politické subjekty hlasovaly pro zdanění náhrad za nenavrácený majetek,“ doplnil Kostlán.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To nejhorší na konec: Italská farmářka natočila svůj pozemek po nájezdu migrantů. „Sežrali mý psy, vys*rali se všude kolem, ožrali... Kdo mi pomůže? Tak kdo?!"

4:40 To nejhorší na konec: Italská farmářka natočila svůj pozemek po nájezdu migrantů. „Sežrali mý psy, vys*rali se všude kolem, ožrali... Kdo mi pomůže? Tak kdo?!"

ParlamentníListy.cz celý uplynulý týden mapují situaci v Itálii. Právě ta, jak se zdá, je velice pos…