Rozdělujete lidi, rodiny a sousedé spolu nemluví... Nerudová po výhrůžce od „voličů ANO“ udeřila na Babiše

22.01.2023 9:15 | Ze sítí

Poté, co prezidentský kandidát Andrej Babiš (ANO) v sobotu oznámil, že jeho manželce je vyhrožováno kulkou, sdělila neúspěšná kandidátka Danuše Nerudová, že výhrůžky chodí i jí. Údajně mají přicházet od příznivců hnutí ANO. „Andrej Babiš ve svém životě mnohokrát ukázal, že se nezastaví před ničím,“ dodává Nerudová na svém twitterovém účtu a vyzývá prezidentského kandidáta, „aby konečně vedl slušnou kampaň“.

Rozdělujete lidi, rodiny a sousedé spolu nemluví... Nerudová po výhrůžce od „voličů ANO“ udeřila na Babiše
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Prezidentská kandidátka Danuše Nerudová na besedě v Berouně

„Dnes nám doručili domů ostrý náboj. Proto chci vyzvat členy koaliční vlády i jejich prezidentského kandidáta, aby vyzvali své příznivce a voliče, aby nenapadali občany, kteří vyjadřují jiný názor,“ řekl Babiš v sobotu před novináři, že jeho žena obdržela výhrůžný dopis s kulkou. Své prohlášení uzavřel tvrzením, že volby mají být svátkem demokracie, nikoli agrese.

Jeho vyjádření přimělo Danuši Nerudovou vystoupit s podobným prohlášením, že její rodina čelí výhrůžkám od příznivců Andreje Babiš. „Chvíli jsem váhala, zda to mám zveřejňovat, ale jsem toho názoru, že politickou kulturu mlčením nezlepšíme. V tomto týdnu jsem obdržela dopis, kvůli kterému mám k dnešnímu projevu Andreje Babiše asi také co říct. Není to totiž tak, že by tyto praktiky používal jen jeden tábor,“ upozornila.

Výhružný dopis údajných voličů hnutí ANO následně na svém twitterovém účtu zveřejnila. „Jsme voliči hnutí ANO, k čemuž se hrdě hlásíme, a nejvíce nás rozčílilo, co jste si dovolila při Vašem projevu, když jste nikam nepostoupila a neunesla jste tu prohru, prohlásit, že největší ZLO je pan Babiš a že má LOUKY a teď by chtěl Lány a ještě Pražský hrad,“ stojí v textu andresovaném Nerudové.

V závěru dopisu pak odesílatelé dopisu Nerudovou varují: „Počítejte s tím, že když nebude Vaše omluva, tak na vašem předkusu přistane baseballová pálka. A možná, že vám to ten váš předkus dost pomůže narovnat. Pokud se veřejně omluvíte, tak akci odvoláme, a pokud ne, tak po skončení volby prezidenta si vás najdeme. Spolehněte se na to,“ uvedli pisatelé, kteří se podepsali jako „slušní občané“.

K tomu pak Nerudová dodala: „Mrzí mě, že vaše rodina musí čelit tomu, co já s tou svoji zažívám od začátku tohoto týdne. Bylo mi vyhrožováno vašimi příznivci, kteří mi dali ultimátum, abych odvolala svá slova, že jste zlo. Pokud se tak nestane, tak budu podle výhrůžek fyzicky napadena baseballovou pálkou.“

Násilí podle Nerudové nesmí mít v naší společnosti místo. „A to v žádné podobě. Andrej Babiš ve svém životě mnohokrát ukázal, že se nezastaví před ničím. Rozděluje naši společnost za využití všech nástrojů tak, že spolu dnes nemluví rodiny i sousedé.“

Babiše pak vyzvala, aby vedl slušnou kampaň: „Předpokládám, že teď si dovedete i vy představit, jaké důsledky to pro naši rodinu má. Pane Babiši, zanechte svého chování a pojďte konečně vést slušnou kampaň.“

Babišův protikandidát v prezidentské volbě Petr Pavel posílání kulek v obálkách odsoudil jako absolutně nevhodné. A zároveň Babiše vyzval, aby konečně začal vést slušnou kampaň. „Odsuzuji projevy nenávisti a výhrůžky A. Babišovi a jeho rodině. Takové věci k demokratickým volbám nepatří. Atmosféra je vypjatá hlavně kvůli strašení voličů a antikampani, kterou AB vede. Vyzývám ho, aby stáhl billboardy vyhrožující válkou a začal i on sám vést slušnou kampaň,“ napsal Pavel na twitteru.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nabTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Toto není Rusko, ale Francie: Brutální údery těžkooděnců. Zatčení rakouští školáci na výletě. Amputovaná varlata...

14:30 Toto není Rusko, ale Francie: Brutální údery těžkooděnců. Zatčení rakouští školáci na výletě. Amputovaná varlata...

Ve Francii pokračují masivní protesty proti nepopulární důchodové reformě. Bezpečnostní složky čelí …