Rozhlas šije kauzu na Zemana. Týká se milosti

02.11.2021 11:47 | Zprávy
autor: mp

Prezident Miloš Zeman v září utnul trestní stíhání podnikatele Pavla Podroužka. Ten byl stíhán za krácení daní se škodou 9,7 milionu korun. Odpustil mu i podmínku za to, že řídil v opilosti. Jenže Český rozhlas zjistil, že od roku 2019 se podnikatel dostal do vedení šesti firem. Jedna ze společností byla zapsána do obchodního rejstříku až 10 dní poté, co muž získal milost.

Rozhlas šije kauzu na Zemana. Týká se milosti
Foto: Repro twitter
Popisek: Prezident Miloš Zeman volí

Veřejnoprávní rozhlas informuje o případu, v němž Miloš Zeman teprve potřetí za dobu svého prezidentování zastavil něčí trestní stíhání. Tentokrát se jedná o podnikatele Pavla Podroužka, který byl stíhán kvůli krácení daní a způsobení škody 9,7 milionů korun. Prezident ho zbavil trestního stíhání a vycházel přitom z informací, že podnikatel je již tři roky vážně nemocen.

Jenže podle informací reportérů Českého rozhlasu, kteří se za podnikatelem vydali, nenašli nemocí zlomeného muže.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

dotace bydlení

Pane Juchelko, nebylo by jednodušší místo zřízení "Kobry" zrušit dotace na bydlení, které jsou nejvíce zneužívány? Dále nechápu, že zřízení kontrolního orgánu vám bude trvat 3 roky... Sue

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hájí ČT, protože mu platí filmy. Zaznělo o Hřebejkovi a ten se ozval

19:40 Hájí ČT, protože mu platí filmy. Zaznělo o Hřebejkovi a ten se ozval

Režisér Jan Hřebejk kvůli vládnímu návrhu na změnu financování České televize a Českého rozhlasu var…