Rozhovor s Drábkem o Šiškovi. Přečtěte si, v čem měl náměstek volnou ruku

05.10.2012 7:58 | Zprávy
autor: jav

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek přiznává, že zatčení jeho prvního náměstka Vladimíra Šišky je pro něj náročné ii osobně, neboť se Šiškou jsou blízkými přáteli. Slibuje však, že jej to nijak neovlivní prošetřování Šiškových zakázek, které na ministerstvu proběhne.

Rozhovor s Drábkem o Šiškovi. Přečtěte si, v čem měl náměstek volnou ruku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaromír Drábek

V rozhovoru pro MF DNES přiznává, že díky osobním vztahům byl vztah ministra s jeho statutárním zástupcem specifický. „Informoval mě velmi podrobně o věcech, o kterých jsem měl být informován. Na druhou stranu měl poměrně volnou ruku v manažerských úkonech, což mi umožnilo mnoho věcí dělat rychleji,“ popsal spolupráci se svým prvním náměstkem odstupující ministr. Vzájemná důvěra podle něj vycházela především z úzkého kontaktu, který spolu měli po řadu let.

Připouští, že jej Šiškovo zatčení i v tomto směru zasáhlo velmi silně. „Jsem v kontaktu s jeho manželkou, znám se s jeho dětmi,“ popisuje. Stále věří, že jeho náměstek neudělal vědomě nic nečestného, nebo špatného.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Projekt E6

Narovinu věříte tomu, že ať by byl u vlády kdokoliv, že by těch 6 zemí stálo o to, aby se do projektu zapojila i ČR? Já myslím, že o nás v EU nestojí. A co říkáte na to, jak se EU čím dál víc štěpí a vytváří se uvnitř ní jakési koalice států? Není to úplně v rozporu s tím, proč EU vznikla?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Najednou tolik útoků na Klempíře. Analytik rozkrývá, co je za tím

8:09 Najednou tolik útoků na Klempíře. Analytik rozkrývá, co je za tím

TÝDEN V MÉDIÍCH Ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé) vtipně zarámoval vystoupení prezidenta Pe…