Rozkrádači dotací vypustili z láhve džina a teď se nestačí divit. Petr Hampl ukazuje na skutečné viníky migrační krize

13. 10. 2015 19:49

Sociolog Petr Hampl (Svobodní) si všímá toho, jak se z Německa ozývají další a další nápady, které mají pomoci uprchlíkům na úkor „domorodců“. Běženci jsou prý ve skutečnosti kolonisté, které vypustili jako džina z láhve aktivisté z neziskových organizací. Měli jsme jim prý už dávno utlumit dotace a možná by bylo po problému.

Rozkrádači dotací vypustili z láhve džina a teď se nestačí divit. Petr Hampl ukazuje na skutečné viníky migrační krize
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Sociolog Petr Hampl.

Hampl upozorňuje na to, že německá kancléřka Angela Merkelová volá po zavedení plošné daně, která by umožnila získat prostředky na řešení současné krize. Kvůli uprchlíkům se tak bude sahat hlouběji do kapes nás všech. Svou roli v tom sehráli i aktivisté z neziskových organizací, jež varují např. před globálním oteplováním.

Do hry o údajné uprchlíky, kteří jsou podle Hampla ve skutečnosti kolonisty, vstoupili ale i další hráči než jen neziskové organizace. Oněmi dalšími hráči jsou podle sociologa saúdský král či radikálové z různých skupin, o kterých nikdo nic neví.

Celý text najdete zde

„Profesionální rozkrádači dotací pustili z láhve džina, o kterém sami neměli tušení. Kdybychom už před lety zavedli trestný čin „usilování o získání dotace“, trestaný mnohaletým těžkým žalářem, mohli jsme se tomu všemu vyhnout,“ podotýká Hampl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…