Rozmláceno. SPD v Praze zničili stánek, vedle stáli Piráti

11.09.2022 20:21 | Ze sítí

O tom, jak došlo k napadení předsedy pražské SPD Josefa Nerušila, píše právě toto hnutí na svém facebookovém profilu. „Podařilo se ho (útočícího muže) za pomoci kolemjdoucích zpacifikovat a vyčkat příjezdu hlídky Policie ČR. Útočník je nyní prošetřován z podezření ze spáchání přestupku a výtržnictví,“ popsalo hnutí na svém facebookovém profilu.

Rozmláceno. SPD v Praze zničili stánek, vedle stáli Piráti
Foto: FCB SPD Praha
Popisek: Poničený stánek SPD Praha

„Chtěli jsme původně podat zprávu o úspěšných pátečních stáncích, kterých jsme zorganizovali po celé Praze rovných pět. Namísto toho musíme podat smutné svědectví o politické kultuře v Praze,“ poznamenává na svém facebookovém profilu SPD Praha.

„V pátek jsme u vršovického Edenu v 15 hodin postavili petiční stánek, abychom přesvědčovali obyvatele Prahy 10 o kvalitě programu hnutí SPD. Na stánku byli dva naši dlouholetí členové, Karel Oplt a Josef Patera, později se k nim přidal i krajský předseda pražského klubu SPD, Josef Nerušil. Opodál si svůj stánek postavili Piráti. Vše probíhalo bezproblémově až do 18. hodiny, my i Piráti jsme si hleděli svých sympatizantů. Po šesté hodině přišla skupina mužů, kteří se v družném rozhovoru zastavili u pirátského stánku, o chvíli později se slovy ‚zasraná SPD‘ a ‚vypatlaní důchodci, co nám ničí budoucnost‘ přišli i k našemu stánku. Když viděli, že na ně nehodláme reagovat, jeden z mužů se vrhl na náš stánek, druhý s piercingem v nose, s dredy na hlavě a s výkřiky ‚antifa‘ nám začal dupat po rozsypaných propagačních předmětech a letácích s programem. Třetí muž si celý útok zálibně natáčel na telefon a prohlašoval, jaká je to paráda, že espéďáci dostávají, co si zaslouží, jak se mu to líbí. Poté, co útočící muž fyzicky napadl předsedu Nerušila, podařilo se ho za pomoci kolemjdoucích zpacifikovat a vyčkat příjezdu hlídky Policie ČR. Útočník je nyní prošetřován z podezření ze spáchání přestupku a výtržnictví,“ poznamenává dále SPD.

„Chceme věřit tomu, že opodál stojící pirátští zastupitelé Prahy 10 Kočí a Mikoláš nemají s útokem nic společného. Co nás však mrzí – útok museli velmi dobře vidět, stejně jako věděli, že na našem stánku jsou dva muži ve věku přes sedmdesát let. Na pomoc nám ale nepřišli, raději se otočili a tvářili se, že nic nevidí. Takto si tedy Piráti představují sociální smír a úctu ke stáří? Co je potřeba ocenit, byla statečnost našich členů, Karla Oplta a Josefa Patery. Nejenom že se nenechali brutálním útokem odradit, ale naopak se rozhodli, že zorganizují stánky navíc,“ dodávají.

„Hnutí SPD odsuzuje jakékoliv násilí. Politický boj se má vést argumenty a programem, nikoliv pěstmi. Je smutné, že tomu rozumíme my, co jsme neustále falešně nálepkováni, nikoliv ale příznivci naší politické konkurence, kteří neustále ničí naše reklamní plochy a pravidelně útočí na naše petiční stánky. Slyšeli jste snad někdy o tom, že by nějaký příznivec hnutí SPD někdy útočil na předvolební akce Pirátů, ODS, TOPky, STANu nebo lidovců? Páteční útok vnímáme jako doklad rostoucí zuřivosti stoupenců vládních stran. Lidé vidí, že jejich vláda je neschopná, nic pro ně nedělá a vede naši zemi ke katastrofě. My si to ale nemusíme nechat líbit! Přijďme vládním stranám vystavit vysvědčení v zářijových komunálních volbách 23.-24. září 2022. Má to cenu!“ zakončuje SPD.

Nejde o první útok, jenž byl směřován proti někomu z SPD. V minulosti se například poslanec Jiří Kobza na svém facebookovém profilu „pochlubil“ nápisem na silnici, jež směřuje k jeho osadě, kde bydlí a kde chová koně. „Putin's děvky,“ bylo napsáno na silnici.

Ani to přitom nebylo první vandalství, které Kobza zažil. Před pár lety na sociální síti oznámil, že u jeho poslanecké kanceláře došlo k trestnému činu. Kdosi poničil skleněné dveře u jeho poslanecké kanceláře, a protože škoda přesáhla pět tisíc korun, jde o trestný čin. Sám měl tehdy za to, že jde o čin, za kterým stojí „havlistická občanská společnost“, přesněji řečeno, některý ze stoupenců ultralevice, která podle Kobzy skomírá.

 

reklama

autor: vef

premiér

Není to spíš naopak, že jedině pod tlakem dokáže premiér jednat? A když jste u tlaku, máte dojem, že Babiš a vaše vláda zvládla pod tlakem covidu jednat lépe? Vždyť jste svá rozhodnutí měnili jak aprílové počasí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čísla o očkování. A o smrti. „Strach z toho, co by se mohlo zjistit.“ Aféra houstne

20:30 Čísla o očkování. A o smrti. „Strach z toho, co by se mohlo zjistit.“ Aféra houstne

Uniklé údaje z novozélandské databáze vyvolávají dojem o vysokém procentu smrtnosti po očkování prot…