„Chtěli jsme původně podat zprávu o úspěšných pátečních stáncích, kterých jsme zorganizovali po celé Praze rovných pět. Namísto toho musíme podat smutné svědectví o politické kultuře v Praze,“ poznamenává na svém facebookovém profilu SPD Praha.
„V pátek jsme u vršovického Edenu v 15 hodin postavili petiční stánek, abychom přesvědčovali obyvatele Prahy 10 o kvalitě programu hnutí SPD. Na stánku byli dva naši dlouholetí členové, Karel Oplt a Josef Patera, později se k nim přidal i krajský předseda pražského klubu SPD, Josef Nerušil. Opodál si svůj stánek postavili Piráti. Vše probíhalo bezproblémově až do 18. hodiny, my i Piráti jsme si hleděli svých sympatizantů. Po šesté hodině přišla skupina mužů, kteří se v družném rozhovoru zastavili u pirátského stánku, o chvíli později se slovy ‚zasraná SPD‘ a ‚vypatlaní důchodci, co nám ničí budoucnost‘ přišli i k našemu stánku. Když viděli, že na ně nehodláme reagovat, jeden z mužů se vrhl na náš stánek, druhý s piercingem v nose, s dredy na hlavě a s výkřiky ‚antifa‘ nám začal dupat po rozsypaných propagačních předmětech a letácích s programem. Třetí muž si celý útok zálibně natáčel na telefon a prohlašoval, jaká je to paráda, že espéďáci dostávají, co si zaslouží, jak se mu to líbí. Poté, co útočící muž fyzicky napadl předsedu Nerušila, podařilo se ho za pomoci kolemjdoucích zpacifikovat a vyčkat příjezdu hlídky Policie ČR. Útočník je nyní prošetřován z podezření ze spáchání přestupku a výtržnictví,“ poznamenává dále SPD.
„Chceme věřit tomu, že opodál stojící pirátští zastupitelé Prahy 10 Kočí a Mikoláš nemají s útokem nic společného. Co nás však mrzí – útok museli velmi dobře vidět, stejně jako věděli, že na našem stánku jsou dva muži ve věku přes sedmdesát let. Na pomoc nám ale nepřišli, raději se otočili a tvářili se, že nic nevidí. Takto si tedy Piráti představují sociální smír a úctu ke stáří? Co je potřeba ocenit, byla statečnost našich členů, Karla Oplta a Josefa Patery. Nejenom že se nenechali brutálním útokem odradit, ale naopak se rozhodli, že zorganizují stánky navíc,“ dodávají.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Euro
Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...
Další články z rubriky
20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili
Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…
- 13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU
- 10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu
- 4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci
- 21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu
- 17:50 Chcíplá stávka. Vyrazí do boje za ČT kádry od Jourové?


