Rozpálený Okamura: Plivejte po mně, ale budu hájit diskriminovanou slušnou většinu

05.05.2015 22:40

Tomio Okamura zavítal do úterních Událostí, komentářů České televize a dal tam jasně najevo, že své nové hnutí Svoboda a přímá demokracie bude hájit do poslední kapky krve. Média po něm prý plivala, ale on jde dál a hodlá hájit diskriminovanou slušnou většinu žijící v Česku.

Rozpálený Okamura: Plivejte po mně, ale budu hájit diskriminovanou slušnou většinu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

V úvodu svého vystoupení Okamura poukazoval na to, že opakovaně varoval před přílivem islámských uprchlíků do Evropy a média i konkurenti po něm tehdy takřka plivali a obviňovali ho z xenofobie. A podívejte se, co se na hranicích Evropy děje dnes.

„Klidně po mně plivejte, ale já trvám na tom, že by rozhodující slovo měli mít slušní pracovití lidé, a ne parazitující menšiny. Já budu hájit naše národní zájmy do posledního dechu. V Čechách je diskriminována slušná většina,“ udeřil Okamura. V tomto názoru se rozchází s médii i s částí veřejnosti, ale své názory prý nezmění.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Pokud jde o rozjezd strany, již dnes má na sociální síti tisíce příznivců a hlásí se mu stovky až tisíce zájemců o členství. Z jeho nové strany se prý stane masové hnutí. Kdyby neproběhly předčasné volby na podzim 2013, možná by se to povedlo už s Úsvitem přímé demokracie, ale nestalo se tak, protože Okamura nechtěl zůstávat v příliš slabém Senátu, alespoň podle jeho vlastních slov. S SPD to prý bude jinak.

Zkratka SPD prý odkazuje také na ideály britské strany UKIP Nigela Farage, který usiluje o obhajobu národních zájmů a varuje před přistěhovalectvím. Blízko má nové Okamurovo hnutí i k Národní frontě Marine Le Penové, se kterou prý jednal Okamura osobně. Le Penovou přitom označil za pravděpodobnou příští francouzskou prezidentku.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já přivedl hnutí do Sněmovny, skoncovali jsme s Babišem. Farský potom, co mu hnutí řeklo, ať pustí mandát

4:00 Já přivedl hnutí do Sněmovny, skoncovali jsme s Babišem. Farský potom, co mu hnutí řeklo, ať pustí mandát

Poslanec Jan Farský složí na žádost svého hnutí mandát. V příspěvku na sociálních sítích ovšem své r…