Rozpustit, nerozpustit? Babiš pozval MeSES zpátky

19.05.2021 11:54

Při pohledu na fungování vlády Andreje Babiše (ANO) to občas vypadá, jako by pravá ruka nevěděla, co dělá levá. Ministerstvo zdravotnictví vedené Petrem Arenbergerem (za ANO) jeden den rozpustí poradní skupinu pro řešení koronavirové pandemie MeSES, aby Andrej Babiš druhý den prohlásil, že chce s odborníky z expertní skupiny spolupracovat dál.

Rozpustit, nerozpustit? Babiš pozval MeSES zpátky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Ministerstvo zdravotnictví v úterý oznámilo, že rozpouští mezioborovou skupinu MeSES, která pomáhala Česku v řešení koronavirové pandemie. Ve skupině působili epidemiolog Petr Smejkal, viroložka Ruth Tachezy a další experti. Pro všechny členy to bylo překvapení. Najednou přišel telefonát a byl konec.

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) na sociální síti Twitter napsal, že by s touto skupinou dál rád spolupracoval.

„Chci říct, že si velice vážím odbornosti a nasazení členů MeSESu. Pomohli naší zemi. A i když je teď situace výrazně lepší, nesmíme ani následující týdny a měsíce nic podcenit. Rád bych s nimi dal spolupracoval a proto jsem už včera oslovil pány Smejkala a Hela a nabídnul jim, aby skupina radila přímo Radě vlády pro zdravotní rizika, kde mají už teď svého zástupce,“ uvedl Babiš.

Doktor Smejkal s kolegy už sami oznámili, že budou samostatně pokračovat v práci, jen už to nebude pod hlavičkou Ministerstva zdravotnictví.

MeSES a Babiš

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…