Rozpustit, nerozpustit? Babiš pozval MeSES zpátky

19.05.2021 11:54

Při pohledu na fungování vlády Andreje Babiše (ANO) to občas vypadá, jako by pravá ruka nevěděla, co dělá levá. Ministerstvo zdravotnictví vedené Petrem Arenbergerem (za ANO) jeden den rozpustí poradní skupinu pro řešení koronavirové pandemie MeSES, aby Andrej Babiš druhý den prohlásil, že chce s odborníky z expertní skupiny spolupracovat dál.

Rozpustit, nerozpustit? Babiš pozval MeSES zpátky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Ministerstvo zdravotnictví v úterý oznámilo, že rozpouští mezioborovou skupinu MeSES, která pomáhala Česku v řešení koronavirové pandemie. Ve skupině působili epidemiolog Petr Smejkal, viroložka Ruth Tachezy a další experti. Pro všechny členy to bylo překvapení. Najednou přišel telefonát a byl konec.

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) na sociální síti Twitter napsal, že by s touto skupinou dál rád spolupracoval.

„Chci říct, že si velice vážím odbornosti a nasazení členů MeSESu. Pomohli naší zemi. A i když je teď situace výrazně lepší, nesmíme ani následující týdny a měsíce nic podcenit. Rád bych s nimi dal spolupracoval a proto jsem už včera oslovil pány Smejkala a Hela a nabídnul jim, aby skupina radila přímo Radě vlády pro zdravotní rizika, kde mají už teď svého zástupce,“ uvedl Babiš.

Doktor Smejkal s kolegy už sami oznámili, že budou samostatně pokračovat v práci, jen už to nebude pod hlavičkou Ministerstva zdravotnictví.

MeSES a Babiš

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

ČT

Nejste sám, kdo si stěžuje na to, že pořad 168 zkresluje a vytrhuje vyjádření z kontextu. Proč se s tím ale něco nedělá? Lhát by neměli nikde v médiích, ale ČT se navíc nálepkuje jako veřejnoprávní.A myslíte, že je problém jen ve 168? Mě přijde celá ČT dost jednostranná, takže radši koukám na zprávy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

14:25 To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

Velmi nepěkné překvapení čekalo na inspektory, kteří na konci ledna zavítali ke kontrole pardubické …