Rozumím emotivním reakcím expremiéra Nečase, říká Kuba

15.11.2013 14:35

Jana Nečasová, dříve Nagyová, se může proti vyloučení z ODS podle úřadujícího stranického předsedy Martina Kuby odvolat k oblastnímu smírčímu výboru. Kuba dnes novinářům řekl, že rozumí emotivní reakci jejího manžela, expředsedy ODS a expremiéra Petra Nečase. Nemyslí si, že záležitost vyústí ve střet ODS s Nečasem.

Rozumím emotivním reakcím expremiéra Nečase, říká Kuba
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nagyová
reklama

Trestně stíhanou Nečasovou vyloučilo ve středu večer místní sdružení ODS Praha Zličín kvůli porušení stanov. Nečas se své ženy zastal. "Byl bych nerad, kdyby to mělo znamenat počátek mého dramatického rozcházení se s ODS, protože toto bych musel považovat za politický útok na bývalého předsedu ODS," uvedl.

Kuba je připraven do pocesu vylučování vstoupit

V ODS je podle Kuby prostor řešit situaci kolem vyloučení Nečasové na oblastní a regionální úrovni. "Já si vůbec nemyslím, že by měla být nějakou záminkou nebo nějakým řekněme signálem pro střet ODS a Petra Nečase," zdůraznil. Nečas prý Kubovi kvůli věci telefonoval. "Já považuji jeho výroky za trochu emotivněji laděné. A také je třeba říct, že i lidsky rozumím v té situaci, v které on je, že tak emotivně laděné jsou," řekl úřadující šéf ODS.

Po zástupcích pražské ODS bude Kuba chtít nastínit postup, jak hodlají věc s vyloučením Nečasové řešit. Pokud to bude potřeba, je prý připraven do věci vstoupit.

Nečasová podle informací z místního sdružení nereagovala na výzvy, aby řešila své členství kvůli trestnímu stíhání. Nesdělila prý navíc svoje aktuální osobní údaje, což stanovy vyžadují. Někdejší ředitelka Nečasova premiérského kabinetu je stíhaná v korupční kauze tří bývalých poslanců ODS a kvůli údajnému zneužívání Vojenského zpravodajství ke sledování Nečasovy někdejší manželky Radky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…