Rudá Semelová má radost: Tolik lidí na 1. máje... Už se za nás nestydí

01.05.2012 17:01

Pražská Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) uspořádala svůj prvomájový program u Křižíkovy fontány na pražském Výstavišti. Zatímco zahájení komunistické veselice patřilo tématicky Písni práce, závěr patřil Smetanovu cyklu „Má vlast“ za doprovodu fontánové hudby. Prostory byly zaplněné a hloučky lidí dokonce postávaly. ParlamentníListy.cz proto požádaly moderátorku pořadu a poslankyni Martu Semelovou, aby akci zhodnotila.

Rudá Semelová má radost: Tolik lidí na 1. máje... Už se za nás nestydí
Foto: Martin Kovář
Popisek: KSČM oslavovala svátek práce v bývalém Parku kultury a oddechu Julia Fučíka
reklama

„Počasí i nálada jsou skvělé. Přišlo hodně lidí, což je také skvělé,“ hodnotí akci pražské KSČM poslankyně za naši metropoli Marta Semelová. Podstatně méně se jí líbí už kroky vlády. „Je to svátek nejen lásky, ale i práce, což zejména v současné době uvědomuje čím dál více lidí," říká poslankyně.

Lidí byla spousta, řečníci sklízeli aplaus

Prvomájová slavnost byla komunisty pojata jako „STOP VLÁDĚ“. „Protože to, co vláda páchá na našich lidech, je doslova zločinné,“ dodává Semelová.

Zvyšuje se také počet účastníků podobných akcí. Plochu u Křižíkovy fontány lemovaly celé dopoledne různé stránky s občerstvením. Úderem jedné hodiny prý měli točené pivo vyprodané. Na kritiku redaktora Parlamentnichlistu.cz se prodavačka ohradila: „Za to jsme teda nemohli. Nejsme tu poprvé, ale takové množství lidí tu poprvé je".

Přibývá lidí, hlavně těch mladých

Zvýšený zájem o setkání na komunistických akcích potvrdila Parlamentnimlistum.cz i Marta Semelová. „Je to hodně radostné, protože vidím, že se už lidé nebojí se k nám hlásit,“ říká Semelová. Potěšila ji i změna ve složení návštěvníků. „Je tu čím dál více mladých lidí a mladých rodin. Je vidět, že racionální úvahy začínají vítězit nad nesmyslným strašením,“ říká poslankyně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radmila Zemanová-Kopecká

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

20:29 Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

Reportáž pořadu 168 hodin, během níž byl poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník konfrontován novin…