Rušení pošt! 90letá babička pláče: Musím až do centra, nevím, jestli to vydržím

24.06.2023 15:20 | On-line

MONITORING Už příští týden končí mnoho poboček České pošty; desetitisíce seniorů i další klienty čekají komplikace. Budou muset zjišťovat, kde si vyzvednout důchod, balík či cenné psaní. A zpravidla budou muset urazit delší cestu. „Jak dlouho to moje staré kosti vydrží, fakt nevím,“ stěžuje si seniorka Lidovým novinám.

Rušení pošt! 90letá babička pláče: Musím až do centra, nevím, jestli to vydržím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká pošta, ilustrační foto

Státní podnik Česká pošta na konci června uzavře 300 poboček. Lidé, kteří přijdou o tu svou, na kterou byli zvyklí, budou často muset urazit mnohem delší cestu na nově příslušnou pobočku. S tím má problém především starší část populace, které se změny dotknou.

Například 90letá paní Božena z Předmostí u Přerova, která si vyzvedávala důchod na pobočce pošty, kterou má nedaleko, bude muset od července cestovat do centra města autobusem. „Jak dlouho to moje staré kosti vydrží, fakt nevím,“ řekla smutně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

JUDr. Jana Turoňová byl položen dotaz

Komunisti

Vypadáte sympaticky, proč hájíte právě komunisty? A fakt věříte, že když už podruhé dostali stopku, že to není jejich konec u nás?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V pozadí Soros a extremisté. Favorit na starostu New Yorku rozblikal alarm

17:10 V pozadí Soros a extremisté. Favorit na starostu New Yorku rozblikal alarm

Favorit na příštího newyorského starostu – 34letý praktikující muslim a socialista Zohran Mamdani, k…