Ruská vládní agentura odsoudila vyhoštění diplomatů z Prahy. Figurují v tom prý zájmy třetích osob

08.06.2020 22:09

Zástupce šéfky ruské vládní agentury Rossotrudničestvo Michail Brjuchanov odsoudil vyhoštění dvou ruských diplomatů v souvislosti s kauzou údajné ruské hrozby českým komunálním politikům jedem ricin přivezeným ruským diplomatem do Prahy. Celou záležitost označil za „spontánní a velmi skandální“, informuje server Lidovky.cz.

Ruská vládní agentura odsoudila vyhoštění diplomatů z Prahy. Figurují v tom prý zájmy třetích osob
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ruská vlajka

„Výroky českých představitelů politických kruhů a mocenských orgánů si vzájemně odporují,“ uvedl v pondělí v rozhovoru pro televizní stanici Rossija-1 Brjuchanov, podle kterého tyto kroky postrádají logiku. „Zvláštní služby se musejí radovat, když někdo píše udání. Proč vyhošťujete? Čtěte, prověřujte, analyzujte. Velmi nepochopitelný postup,“ doplnil zástupce ruské vládní agentury.

Vládní představitelé podle něj neměli v plánu tuto záležitost zveřejňovat. „Mám takový dojem, že neměli vůbec žádné plány,“ sdělil zástupce šéfky Rossotrudničestva, který připomněl, že v dubnu unikla tajná informace českých tajných služeb do týdeníku Respekt, který napsal, že do Česka přijel do Prahy ruský diplomat s jedem a až poté začala veřejná diskuse.

„Vše se vyvíjelo velice spontánně, velmi skandálně a výhodně pro určité zájmy třetích osob. Nazvat tento vývoj plánem lze velice obtížně,“ konstatoval Brjuchanov. Česká strana podle jeho slov nepředložila žádnou závažnou kvalitní skutečnost, která by umožňovala souhlasit s jejím stanoviskem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Velmi burcující a vážné!“ Covid u Zemana. Petr Žantovský vytáhl výbušnou teorii nákazy

7:55 „Velmi burcující a vážné!“ Covid u Zemana. Petr Žantovský vytáhl výbušnou teorii nákazy

TÝDEN V MÉDIÍCH Ústřední vojenská nemocnice měla ihned jasno, že nákaza prezidenta Miloše Zemana cov…