Ruská vládní agentura odsoudila vyhoštění diplomatů z Prahy. Figurují v tom prý zájmy třetích osob

08.06.2020 22:09

Zástupce šéfky ruské vládní agentury Rossotrudničestvo Michail Brjuchanov odsoudil vyhoštění dvou ruských diplomatů v souvislosti s kauzou údajné ruské hrozby českým komunálním politikům jedem ricin přivezeným ruským diplomatem do Prahy. Celou záležitost označil za „spontánní a velmi skandální“, informuje server Lidovky.cz.

Ruská vládní agentura odsoudila vyhoštění diplomatů z Prahy. Figurují v tom prý zájmy třetích osob
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ruská vlajka
reklama

„Výroky českých představitelů politických kruhů a mocenských orgánů si vzájemně odporují,“ uvedl v pondělí v rozhovoru pro televizní stanici Rossija-1 Brjuchanov, podle kterého tyto kroky postrádají logiku. „Zvláštní služby se musejí radovat, když někdo píše udání. Proč vyhošťujete? Čtěte, prověřujte, analyzujte. Velmi nepochopitelný postup,“ doplnil zástupce ruské vládní agentury.

Vládní představitelé podle něj neměli v plánu tuto záležitost zveřejňovat. „Mám takový dojem, že neměli vůbec žádné plány,“ sdělil zástupce šéfky Rossotrudničestva, který připomněl, že v dubnu unikla tajná informace českých tajných služeb do týdeníku Respekt, který napsal, že do Česka přijel do Prahy ruský diplomat s jedem a až poté začala veřejná diskuse.

„Vše se vyvíjelo velice spontánně, velmi skandálně a výhodně pro určité zájmy třetích osob. Nazvat tento vývoj plánem lze velice obtížně,“ konstatoval Brjuchanov. Česká strana podle jeho slov nepředložila žádnou závažnou kvalitní skutečnost, která by umožňovala souhlasit s jejím stanoviskem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dominik Hašek už nejde na koncert Jarka Nohavici. Proč? Začalo to černochy

9:45 Dominik Hašek už nejde na koncert Jarka Nohavici. Proč? Začalo to černochy

Jak je zřejmé již z několika zpráv, v posledních dnech politika prosakuje i do sportu. Jak v Česku, …