Rusko bombarduje v Sýrii i naše teroristy, měl údajně říci senátor McCain

04.10.2015 14:50

Předseda vojenského výboru a americký senátor John McCain měl ve svém posledním výstupu podle informací serveru První zprávy ostře zkritizovat Rusko, a to za to, že se terčem jeho bombardování v Sýrii údajně staly jednotky CIA, jejichž úkolem je svrhnout prezidenta Asada.

Rusko bombarduje v Sýrii i naše teroristy, měl údajně říci senátor McCain
Foto: Washington Post
Popisek: Syrský prezident Bašár Asad

„Je to zajímavé, že jejich první útoky byly namířeny proti skupinám a jednotlivcům, kteří byli financováni a vyškoleni naší CIA,“ řekl senátor pro CNN s tím, že může potvrdit cíle Rusů, protože mluvil s lidmi ze zasažených míst. Tím prý McCain otevřeně přiznal, že si CIA udržuje kontakt s teroristy v Sýrii.

Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov už dříve potvrdil, že jeho země bojuje nejen proti Islámskému státu, ale že má rovněž jakýsi seznam dalších teroristických skupin. „Tyto organizace jsou nám dobře známy a cíle jsou vybrány v koordinaci se syrskou armádou,“ řekl Peskov, čímž naznačil, že Rusko v Asadově zemi bojuje prakticky proti každé militantní skupině. Zároveň se prý ale snaží rozlišovat mezi umírněnými a radikálními domnělými teroristy.

Přilévají benzín do ohně

O tom, že se americké straně aktivita ruských sil v Sýrii vůbec nelíbí, svědčí i výrok ministra obrany Ashtona Cartera, který ruskou aktivitu označil za přilévání benzínu do ohně.

„Pentagon je naštvaný, protože Rusové teď efektivněji bojují proti terorismu. Takže kromě teroristů z Islámského státu zasáhli i naše vlastní teroristy,“ stěžoval si údajně McCain, čímž podle serveru První zprávy naznačil, že americká válka proti teroru je vlastně jenom zbraní, jak svrhnout nepříjemné vlády, destabilizovat celé země a zničit je.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jzd

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Práskat vlastní zemi do Bruselu! Bašta se pustil do Pirátů tak, že musel zasáhnout Železný

22:06 Práskat vlastní zemi do Bruselu! Bašta se pustil do Pirátů tak, že musel zasáhnout Železný

Lídři Pardubického kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčas…