Rusko bude vymazáno, řekl Zelenskyj. A nařídil Západu povinnost

12.04.2022 7:31 | Ze sítí

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil světu, že hanebná ruská invaze na Ukrajinu se pomalu chýlí ke konci. Skončí prý vymazáním Ruska z mapy. Z mapy mezinárodních vazeb. Bude izolováno. „Je jen otázkou času, kdy ruská armáda svými vlastními činy a válečnými zločiny donutí všechny na světě zříci se všech vazeb s Ruskou federací," konstatoval Zelenskyj. A to nebylo zdaleka všechno. EU sdělil, co je teď její povinností.

Rusko bude vymazáno, řekl Zelenskyj. A nařídil Západu povinnost
Foto: Volodymyr Zelenskyj FB
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Volodymyr Zelenskyj znovu promluvil k Ukrajincům i ke světu. Ruský vpád na Ukrajinu zanedlouho potrvá již 50 dní a Ukrajinci stále odolávají.

„47. den rusko-ukrajinské války, tato hanebná invaze, která postupně vymazává Rusko z mezinárodních vztahů, se chýlí ke konci. Invaze, díky které je Rusko každým dnem toxičtější. Nyní je jen otázkou času, kdy ruská armáda svými vlastními činy a válečnými zločiny donutí všechny na světě zříci se všech vazeb s Ruskou federací,“ konstatoval nejvýše postavený ukrajinský politik.

Svým spoluobčanům sdělil, že sever země je po vytlačení Rusů třeba vyčistit. Zanechali na ulicích, v domech, ale i na polích tisíce skrytých min, ale také nevybuchlých granátů, které je třeba odstranit, aby neohrožovaly obyčejné lidi, kteří se budou chtít do regionů vrátit. Zelenskyj upozornil, že Rusové záměrně celé oblasti zaminovali, co mohli odnést, odnesli, a co nemohli odvézt, alespoň zničili. Udělali zkrátka a dobře vše pro to, aby návrat Ukrajinců do severních oblastí vlastní země co nejvíc zkomplikovali.

„Kvůli akcím ruské armády je naše území v současnosti jedno z nejvíce zamořených minami na světě. A věřím, že by to mělo být také považováno za válečný zločin ruských jednotek. Záměrně dělaly vše, aby zabily nebo zmrzačily co nejvíce našich lidí, i když byly nuceny se stáhnout z naší země. Bez příslušných rozkazů by to neudělaly,“ konstatoval prezident.

Se svými spolupracovníky se prý snaží vymyslet způsob, jak pachatele válečných zločinů dostat před mezinárodní tribunál, aby Ukrajinci nemuseli čekat na spravedlnost desítky let. Zvlášť, když existuje možnost, že Rusové na území Ukrajiny sáhnou k využití chemických zbraní. Zelenskyj dal najevo, že se toho obává.

„Chci světovým vůdcům připomenout, že o možném použití chemických zbraní ruskou armádou již byla řeč. A už tehdy to znamenalo, že na ruskou agresi bylo potřeba reagovat mnohem tvrději a rychleji,“ zvolal Zelenskyj.

Podle ukrajinského prezidenta teď nastal čas přijmout opravdu tvrdé sankce.

„Je načase udělat tento balíček takovým, aby z ruské strany již nezaznělo ani slovo o zbraních hromadného ničení. Zavést ropné embargo vůči Rusku je povinnost! Jakýkoli nový balíček sankcí proti Rusku, který se netýká ropy, přijmou v Moskvě s úsměvem,“ doplnil.

Partneři by prý měli co nejrychleji poslat co nejvíce zbraní, s nimiž by Ukrajinci ruské agresory mohli porazit. Zelenskyj zdůraznil, že ukrajinští vojáci jsou sice neskonale odvážnější než ruští agresoři a využívají lepší taktiku, ale hrubá síla nepřítele je stále neskonale větší a bez potřebné výzbroje jí nebude možné odolávat dlouho. „Bohužel nedostáváme tolik, kolik potřebujeme, abychom tuto válku ukončili dříve,“ postěžoval si Zelenskyj s tím, že kdyby měl k dispozici více letadel a těžkých zbraní, dokázali by Ukrajinci osvobodit i Mariupol. Ale bez nich to nejde. A zatímco se svět dohaduje, jaké zbraně pošle a jaké už ne, umírají další a další Ukrajinci.

Zelenskyj konstatoval, že jména politiků, kteří bez zaváhání pomohli Ukrajině, budou zapsána v historii. Ale stejně tak tam budou zapsána jména těch, kteří do nekonečna váhali. A stejně tak zůstanou v historii zapsána jména všech ukrajinských hrdinů.

„Jsem vděčný všem našim hrdinům! Sláva všem, kdo brání Ukrajinu! Sláva Ukrajině!“ zvolal na závěr ukrajinský prezident.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

pojištění

Kdo rozhoduje o tom, co pojišťovny proplatí, a co už ne? Nejde jen o běžné věci, ale třeba i o to, když někdo potřebuje nějakou mimořádnou léčbu, která by mu zachránila život. Pak místo pojišťoven musí pomáhat ostatní – neříkám, že solidarita není správná, ale jde mi o princip, proč to nehradí pojiš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A maso z Ukrajiny si už neškrtne. Oznámení a akce

15:30 A maso z Ukrajiny si už neškrtne. Oznámení a akce

PENNY Market už dále nebude nabízet maso původem z Ukrajiny. Rozhodnutí obchodního řetězce přichází …