Rusko musí počítat s následky svého jednání, varoval Zaorálek

01.03.2014 19:30

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) uvedl, že nelze tolerovat výměnu diplomatických prostředků za prostředky silové. Pokud se to z ruské strany přesto děje, musí tato země počítat s následky. Kroky EU prý mohou Rusko bolet.

Rusko musí počítat s následky svého jednání, varoval Zaorálek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek
reklama

Kroky EU vůči Rusku nemusí být tak bezzubé, jak se může na první pohled zdát, upozornil ve vysílání České televize ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Poukázal např. na možné pozastavení rozhovorů o bezvízovém styku. Ekonomicky má Evropská unie také nějakou sílu.

„To jsou konkrétní důsledky, se kterými by Rusko mělo počítat. Pokud takto někdo odhodí diplomatické prostředky a sáhne k použití síly, je to nepřijatelné,“ zdůraznil Zaorálek. Následně připomněl slova prezidenta Zemana, že současné kroky na Ukrajině vedou k vykopání příkopů, které budou společnost rozdělovat po celé generace. Jasný hlas má z EU zaznít počátkem příštího týdne.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

20:13 Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

Komentátorka Karolina Stonjeková varuje před vlnou „nových mladých komunistů“. Avšak nemyslí jimi čl…