Rusko podle Lavrova odpoví na ohrožení Rusů na Ukrajině

23.04.2014 13:03

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v televizním rozhovoru varoval Kyjev, že Rusko na ohrožení ruských občanů odpoví stejně, jako kdyby bylo samo napadeno, a to stejně jako v konfliktu s Gruzií v srpnu 2008 o Jižní Osetii. Tato krátká válka skončila gruzínskou porážkou.

Rusko podle Lavrova odpoví na ohrožení Rusů na Ukrajině
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ruská vlajka

Útok na ruské občany je jako útok na Ruskou federaci

„Budeme-li napadeni, určitě odpovíme. Pokud naše zájmy, naše legitimní zájmy, zájmy Rusů budou přímo napadeny, jak tomu bylo například v Jižní Osetii, nevidím žádnou jinou možnost, než odpovědět v souladu s mezinárodním právem," prohlásil Lavrov v rozhovoru s ruskou televizí RT. „Útok na ruské občany je jako útok proti Ruské federaci," řekl.

Ujišťoval také, že ruští vojáci nepřekročili hranice s Ukrajinou a zůstávají na ruském území, jakkoli Kyjev a Západ obviňují Moskvu, že na podporu separatistů vysílá své agenty i vojáky ze speciálních jednotek.

Kyjev dnes ukončil příměří, operace proti separatistům zatím nezahájil

Kyjev dnes formálně ukončil velikonoční příměří s proruskými povstalci na východě země. Konkrétní operace proti separatistům však zřejmě ještě nezahájil.

Podle Lavrova „celou show" řídí právě Američané. Kyjev totiž podle něj ohlásil zahájení „protiteroristické operace" na východě země hned po utajované návštěvě šéfa CIA Johna Brennona v Kyjevě a její pokračování zase poté, co ukrajinskou metropoli navštívil americký viceprezident Joe Biden.

Ukrajina je podle Lavrova jen další ukázkou americké neochoty vzdát se geopolitického boje. Američané nejsou ochotni si přiznat, že celý svět nelze řídit z Washingtonu, jakkoli americká „hotová řešení" nejsou všelékem na řešení ukrajinské krize, které nerozumějí, řekl Lavrov.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká oslava v Drážďanech: Merkelová za mřížemi, Tommy Robinson na pódiu. Přečtěte si, co potom řekl pro PL.cz

15:48 Velká oslava v Drážďanech: Merkelová za mřížemi, Tommy Robinson na pódiu. Přečtěte si, co potom řekl pro PL.cz

REPORTÁŽ Na náměstí Altmarkt v Drážďanech probíhaly od dvou hodin odpoledne oslavy čtvrtých narozeni…