Rusko posílá Itálii na pomoc vojenskou nemocnici. Zelení mužíčci, jako na Krymu, vyděsil se Jaromír Štětina

22.03.2020 16:25

Po sobotním telefonátu s italským předsedou vlády Giuseppem Contem nařídil ruský prezident Vladimir Putin armádě, aby poskytla Itálii pomoc. Do Itálie se měli vydat ruští virologové a potřebný ochranný materiál. Někdejší europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina za tím cítí kremelskou nekalost podobnou obsazení ukrajinského poloostrova Krym z roku 2014, kam vtrhli neoznačení zelení mužíčci.

Rusko posílá Itálii na pomoc vojenskou nemocnici. Zelení mužíčci, jako na Krymu, vyděsil se Jaromír Štětina
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaromír Štětina

Ruská agentura TASS oznámila, že ruský prezident Vladimir Putin rozhodl po telefonickém rozhovoru s italským premiérem Contem, že na jih Evropy odcestuje asi stovka armádních virologů, osm lékařských týmů a potřebný materiál, který má pomoct s bojem proti pandemii koronaviru. Do Itálie zamíří celkem devět letadel Iljušin Il-76. Prý už jsou připravena vzlétnout.

Někdejší europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina za tím však cítí jistou nekalost, která se může podobat ruskému plánu na obsazení ukrajinského poloostrova Krym. S odůvodněním, že jde o pomoc pro Itálii, se na území EU dostane první armádní jednotka Ruské federace.

Podle Štětiny může jít o podobnou operaci, jakou ruská armáda předvedla na ukrajinském poloostrově Krym, kam v roce 2014 vpadli vojáci bez označení, o kterých Putin dlouho tvrdil, že s nimi Rusko nemá nic společného, aby nakonec přiznal, že šlo o ruské vojáky.  

„Ruská armáda pošle do Itálie svou jednotku. Bojovat proti koronaviru Je to stejně rafinované jako metoda zelených mužíčků. Bude to první jednotka ruské armády na území Evropské unie,“ napsal Štětina na Twitteru.

Jaromír Štětina udeřil na Ruskou federaci

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mpTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel přilil olej do ohně. „Čína není přátelskou zemí,“ řekl. Mezinárodně

15:30 Pavel přilil olej do ohně. „Čína není přátelskou zemí,“ řekl. Mezinárodně

Vítěz prezidentských voleb Petr Pavel se v rozhovoru pro Financial Times vyjádřil k pondělnímu telef…