Rusko posílá Itálii na pomoc vojenskou nemocnici. Zelení mužíčci, jako na Krymu, vyděsil se Jaromír Štětina

22.03.2020 16:25

Po sobotním telefonátu s italským předsedou vlády Giuseppem Contem nařídil ruský prezident Vladimir Putin armádě, aby poskytla Itálii pomoc. Do Itálie se měli vydat ruští virologové a potřebný ochranný materiál. Někdejší europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina za tím cítí kremelskou nekalost podobnou obsazení ukrajinského poloostrova Krym z roku 2014, kam vtrhli neoznačení zelení mužíčci.

Rusko posílá Itálii na pomoc vojenskou nemocnici. Zelení mužíčci, jako na Krymu, vyděsil se Jaromír Štětina
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaromír Štětina

Ruská agentura TASS oznámila, že ruský prezident Vladimir Putin rozhodl po telefonickém rozhovoru s italským premiérem Contem, že na jih Evropy odcestuje asi stovka armádních virologů, osm lékařských týmů a potřebný materiál, který má pomoct s bojem proti pandemii koronaviru. Do Itálie zamíří celkem devět letadel Iljušin Il-76. Prý už jsou připravena vzlétnout.

Někdejší europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina za tím však cítí jistou nekalost, která se může podobat ruskému plánu na obsazení ukrajinského poloostrova Krym. S odůvodněním, že jde o pomoc pro Itálii, se na území EU dostane první armádní jednotka Ruské federace.

Podle Štětiny může jít o podobnou operaci, jakou ruská armáda předvedla na ukrajinském poloostrově Krym, kam v roce 2014 vpadli vojáci bez označení, o kterých Putin dlouho tvrdil, že s nimi Rusko nemá nic společného, aby nakonec přiznal, že šlo o ruské vojáky.  

„Ruská armáda pošle do Itálie svou jednotku. Bojovat proti koronaviru Je to stejně rafinované jako metoda zelených mužíčků. Bude to první jednotka ruské armády na území Evropské unie,“ napsal Štětina na Twitteru.

Jaromír Štětina udeřil na Ruskou federaci

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pád režimu? Kalousek zděšen. Řev proti zákonu zděsí i Rakušana

12:07 Pád režimu? Kalousek zděšen. Řev proti zákonu zděsí i Rakušana

Před Poslaneckou sněmovnou je dnes živo, projednává se pandemický zákon. A demonstranti mu přišli vy…