Rusko žádá o ochranu svého diplomata. Kvůli tvorbě českých novinářů prý čelí štvanici

11.05.2020 21:21

Výhrůžkám kvůli obvinění z útoku na pražské politiky čelí zaměstnanec ruské ambasády, ta proto nyní žádá české ministerstvo zahraničí o policejní ochranu svého diplomata, píše server Aktuálně.cz.

Rusko žádá o ochranu svého diplomata. Kvůli tvorbě českých novinářů prý čelí štvanici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničí Tomáš Petříček v obležení novinářů

V souladu s článkem 29 Vídeňské úmluvy o diplomatických stycích z roku 1961 se Velvyslanectví Ruské federace obrátilo na české Ministerstvo zahraničních věcí ČR se žádostí o učinění všech vhodných opatření k zabránění každého útoku proti osobě, svobodě a důstojnosti svého zaměstnance, stojí v prohlášení, které ruské velvyslanectví zveřejnilo na svých facebookovývh stránkách.

Ruský diplomat čelí prý výhrůžkám. Viní z toho česká média, jež spustila štvanici na jeho osobu. Týdeník Respekt před nedávnem zveřejnil článek o tom, že do Prahy přicestoval před několika týdny ruský agent vybavený jedem ricinem s cílem zabíjet. Moskva to označila za lživé informace.

Velvyslanectví je proto nuceno obrátit na českou stranu kvůli poskytnutí policejní ochrany, píše dál ve svém prohlášení.

Diplomatův příjezd potvrdil posléze šéf české diplomacie Tomáš Petříček (ČSSD); jestli měl s sebou muž zmiňovaný jed, to nekomentoval.

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) dostali policejní ochranu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

22:22 Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

Silné reakce na sociálních sítích budí příspěvek jednoho z neurointenzivistů směrem k neočkovaným. Z…