Rusku vadí hodnost mluvčího NATO, příště to prý bude uklízečka

24. 9. 2014 22:50

Ruské ministerstvo obrany pohoršeně komentovalo dnešní vyjádření NATO o stahování ruských vojáků z ukrajinského území. Zlost v Moskvě přitom překvapivě nevyvolal fakt, že aliance hovoří o ruských vojácích operujících na ukrajinském bojišti, ale nízká hodnost mluvčího. "Příště budou situaci komentovat uklízečky," uvedl na tiskové konferenci v Moskvě mluvčí ministerstva Igor Konašenkov.

Rusku vadí hodnost mluvčího NATO, příště to prý bude uklízečka
Foto: www.nato.int
Popisek: Vojáci NATO

NATO dnes z Bruselu oznámilo, že z ukrajinského území se výrazně stahují ruští vojáci. Ocenilo rovněž postupné vytváření nárazníkové zóny, která vzniká stahováním těžké obrněné techniky obou bojujících stran. Stanovisko aliance novinářům tlumočil mluvčí NATO podplukovník Jay Janzen.

Přítomnost "jakéhosi Janzena" ruský mluvčí označil za důkaz, že ve štábu NATO se chtějí postupně proslavit i řadoví pracovníci aparátu. Ruskému ministerstvu obrany rovněž vadí, že své stanovisko aliance rozeslala novinářům elektronickou poštou. "Úklidové firmy to příště budou posílat esemeskami," podotkl ironicky ruský mluvčí, který byl loni v únoru povýšen do hodnosti generálmajora.

Kanaďan Janzen je šéfem komunikace v nejvyšším velení spojeneckých sil NATO v Evropě. Podle dostupných informací dříve působil ve funkci mluvčího kanadské armády a jako poradce kanadského kontingentu v jihoafghánském Kandaháru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nestatečný Sobotka. Takový byl vždycky, vyprávěl prezident Zeman na Barrandově. Pelikána poslal dostudovat si historii

22:07 Nestatečný Sobotka. Takový byl vždycky, vyprávěl prezident Zeman na Barrandově. Pelikána poslal dostudovat si historii

Jako každý čtvrtek i dnes prezident Miloš Zeman diskutoval s moderátorem Jaromírem Soukupem na TV Ba…