Ruský historik Zubov bude mít přednášku na Masarykově univerzitě

09.05.2014 6:58

Ruský historik Andrej Zubov, který dostal výpověď z moskevské diplomatické akademie za kritiku obsazení Krymu, bude mít dnes přednášku na Masarykově univerzitě v Brně. ČTK o tom informovala mluvčí univerzity Tereza Fojtů. Zubov dostal několik pracovních nabídek od zahraničních univerzit včetně té brněnské. Historik však už v minulosti oznámil, že chce zůstat v Moskvě.

Ruský historik Zubov bude mít přednášku na Masarykově univerzitě
Foto: red
Popisek: Rusko

Přednáška s následnou diskusí začne v 10:00 na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Zubov slíbil přijet do Brna poté, co mu Masarykova univerzita nabídla na konci března místo. „Možností jsme vyjádřili solidaritu k člověku. Pokud je kritika demokratická a založená na respektování svobod, nikdo by neměl přijít o práci jen proto, že kritizuje stát," řekla už dříve ČTK Fojtů. Dodala, že Zubov jako uznávaný historik a politolog by byl pro akademickou obec Masarykovy univerzity velkým přínosem.

Ruský historik vyvolal pozornost médií článkem v listu Vedomosti, v němž srovnával ruský postup vůči Krymu s politikou nacistického Německa před druhou světovou válkou. Zanedlouho poté byl propuštěn. Vedení akademie uvedlo, že vědomě a opakovaně porušoval akademická pravidla a jeho postoj k zahraniční politice Ruska vyvolává rozhořčení v univerzitních kruzích a poškozuje vzdělávací a výchovný proces.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nekorektní, ale pravdivý popis současné reality. To je kniha Kladivo na politiky

20:01 Nekorektní, ale pravdivý popis současné reality. To je kniha Kladivo na politiky

Kniha je zaměřena na podstatu úlohy člověka, jeho vlastností, projevů, jednání a na pojmenování důsl…