Ruský opozičník Navalnyj zadržen. Kreml: Demonstrace jsou provokace

26.03.2017 15:55

Napříč celou Ruskou federací lidé protestují proti korupci, která podle jejich názoru zachvátila ruskou vládu. Symbolem této korupce má být ruský premiér Dmitrij Medveděv. Hlavní organizátor protestů, vůdce opozice Alexej Navalnyj byl zadržen. Spolu s ním i desítky dalších aktivistů.

Ruský opozičník Navalnyj zadržen. Kreml: Demonstrace jsou provokace
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Na Rudém náměstí v Moskvě
reklama

Přední představitel ruské opozice Alexej Navalnyj byl zadržen, jelikož organizoval protesty proti vládě, které ovšem úřady nepovolily. K zadržení vůdce opozice došlo podle agentury Reuters na ulici Tverskaja v Moskvě. Policie organizátora protestů nahnala do policejního vozu. Ten následně obklopili demonstranti a pokusili se zabránit odjezdu strážců zákona z demonstrace. Navalnyj ovšem nebyl zadržen sám. Policisté si přišli „posvítit“ na desítky dalších aktivistů, které zadrželi.

Demonstranti požadují rezignaci ruského premiéra Dmitrije Medveděva, který je podle jejich názoru symbolem zkorumpované vlády v Rusku. Protesty neprobíhají jen v Moskvě, ale v desítkách měst po celé Ruské federaci. Kreml označuje protesty za provokaci.

Celý článek naleznete zde.

Ve Vladivostoku na Dálném východě bylo zadrženo na 30 demonstrantů. Na akci hlásali hesla jako „korupce okrádá naši budoucnost“ nebo „Odpovědný je premiér“. Další demonstranti posléze vyrazili na zdejší policejní stanici, kde požadovali propuštění svých kolegů.

K dalším protestům došlo např. v Jekatěrinburgu, průmyslovém centru na Uralu.

„Korupce poškozuje všechny občany. Boj proti korupci by proto mohl sjednotit všechny občany bez ohledu na jejich rozdílná přesvědčení,“ řekl agentuře Reuters dvacetiletý student Ivan, který si však nepřál zveřejnit své příjmení. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ohrožení voleb do Sněmovny! Čeká na (ne)zvolení do Rady ČT a ruply mu nervy

12:47 Ohrožení voleb do Sněmovny! Čeká na (ne)zvolení do Rady ČT a ruply mu nervy

„Přístup demobloku k dovolbě Rady ČT je skandální,“ říká publicista Pavel Černocký ohledně stále odd…