Ruský velvyslanec byl předvolán na kobereček na ministerstvo zahraničí. Ale ne Petříčkem

13.09.2019 16:39

Ruský velvyslanec Alexandr Zmejevskij byl předvolán do sídla Ministerstva zahraničních věcí, do Černínského paláce. Kvůli výroku ruského ministra kultury, jenž řekl, že (starosta Prahy 6) Kolář je jako nacista. Avšak Zmejevského si nepředvolal ministr zahraničí Petříček... kdo tedy?

Ruský velvyslanec byl předvolán na kobereček na ministerstvo zahraničí. Ale ne Petříčkem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Petříček
reklama

Na serveru Novinky.cz vyšel článek, kde se psalo, že ruský velvyslanec Alexandr Zmejevskij se má dostavit do Černínského paláce na kobereček. Ruského velvyslance si však nepozval ministr zahraničí Tomáš Petříček, ale byl pozván Alešem Chmelařem, tedy náměstkem pro řízení evropské sekce. „Náměstek předvolal velvyslance Ruské federace Alexandra Zmejevského, aby vznesl protest proti nepravdivým a urážlivým výrokům člena ruské vlády na adresu starosty Městské části Praha 6,“ bylo uvedeno v tiskové zprávě Černínského paláce.

Anketa

Jste pro to, aby ČR zrušila uznání státu Kosovo?

95%
5%
hlasovalo: 16671 lidí

Ruský ministr kultury Vladimir Medinskij totiž označil dění kolem sochy maršála Koněva za znevážení a starostu Prahy 6 dokonce přirovnal k vůdci regionální odbočky nacistické strany NSDAP, Ondřej Kolář byl tedy přirovnán k nacistům.

Chmelař velvyslanci řekl, že platná Smlouva o přátelských vztazích a spolupráci mezi Českou republikou a Ruskou federací znamená, že obě země budou k sobě chovat úctu a respekt. Dále řekl, že otázka sochy Koněva v Praze 6, kdy se nakonec rozhodlo, že socha bude přemístěna na jiné místo, je vnitřní záležitostí České republiky. Na otázku Novinek, proč si velvyslance nepředvolal ministr, ale náměstek, bylo odpovězeno, že se jedná o standardní postup.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítězslav Jandák si vytřel… člověkem v tísni. Newsroom ČT24 to natáčel ve čtyřech lidech. Co padlo na adresu Rosího, ovšem do éteru nepustili. Jenže my víme i to

4:40 Vítězslav Jandák si vytřel… člověkem v tísni. Newsroom ČT24 to natáčel ve čtyřech lidech. Co padlo na adresu Rosího, ovšem do éteru nepustili. Jenže my víme i to

Rada Českého rozhlasu nedávno pořádala debatu o mediální gramotnosti a mediálním vzdělávání. Podle n…