Ruským premiérem zůstává Medveděv, do funkce ho opět schválila Státní duma

8. 5. 2018 19:01

Předsedou nové ruské vlády se stal dosavadní premiér Dmitrij Medveděv. Dolní komora ruského parlamentu pro to vyslovila souhlas. Státní duma tak vyšla vstříc návrhu prezidenta Vladimira Putina, informovala ČTK.

Ruským premiérem zůstává Medveděv, do funkce ho opět schválila Státní duma
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Dmitrij Medveděv
reklama

Že bude Medveděv znovu ruským premiérem, schválila duma především díky hlasům vládní strany Jednotné Rusko, ta má totiž v zákonodárném sboru pohodlnou většinu. ČTK napsala, že pro jmenování Medveděva premiérem hlasovalo 374 ze 433 poslanců. Proti jich bylo 56.

Svého nejbližšího politického souputníka Putin podpořil hned v úvodu dnešního zasedání dolní komory parlamentu, kde svůj návrh na ponechání Medveděva předsedou vlády energicky hájil. Vyzdvihl i dosavadní dobrou práci premiérova týmu v nesnadných podmínkách, v nichž se Rusko v posledních letech nacházelo.

Poté Medveděv předstoupil před poslance s návrhem svého programu na další období. Kladl v něm hlavně důraz na zlepšování životní úrovně lidí a na rozvoj nejrůznějších ekonomických odvětví. Dále například také slíbil, že se v nejbližší době nebudou zvyšovat daně z příjmu obyvatelstva.

Ústava praví, že nový premiér by měl po svém jmenování do týdne předložit prezidentovi návrh na složení vlády. Už teď se proto v médiích spekuluje o tom, že kabinet opustí vicepremiéři Igor Šuvalov, Olga Goloděcová a Sergej Prichoďko.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…