Rusnok z LIDEM: Vacek nemusí být náš jediný kandidát

18.11.2012 17:46

Strana LIDEM by byla případně schopna nabídnout do čela ministerstva dopravy jiného kandidáta než Roberta Vacka, kterého odmítl premiér Petr Nečas. Dnes to řekl místopředseda strany Jiří Rusnok. Možný odchod LIDEM z koaliční vlády, o němž se kvůli sporu zmínila předsedkyně strany a vicepremiérka Karolína Peake, pokládá Rusnok za nejzazší řešení.

Rusnok z LIDEM: Vacek nemusí být náš jediný kandidát
Foto: Věci veřejné
Popisek: Poslanec Jiří Rusnok
reklama

Předsednictvo LIDEM bude o situaci jednat v úterý dopoledne před schůzkou lídrů koalice. V plánu prý původně bylo jednání stranického vedení v sobotu, nakonec se ale neuskutečnilo.

"Osobně si myslím, že určitě nejsme strana, která by generovala pouze jednoho kandidáta na post ministra dopravy. Zatím je to jediný kandidát, kterého jsme předložili panu premiérovi, ale určitě tuto věc řešíme dál," uvedl Rusnok.

Náměstek vicepremiérky a bývalý bezpečnostní ředitel ministerstva dopravy Vacek měl nahradit Pavla Dobeše, kterého předsednictvo LIDEM vyzvalo k rezignaci. Dobeš odejde 3. prosince. Nečas odmítl Vacka jako kandidáta na ministra dopravy s vysvětlením, že reference na něho byly mimořádně špatné. Peake na to reagovala prohlášením, že kvůli jednomu jménu LIDEM kabinet klidně opustí. Jde podle ní o princip dodržování dohod.

Také Rusnok uvedl, že jde spíš o způsob jednání. "Pokud bychom nenašli společnou řeč výhledově ohledně resortu dopravy a našeho nominanta, je ve hře to, že opustíme vládu. Osobně to beru jako nejzazší řešení," zdůraznil.

Lídři koalice budou probírat také úpravy koaliční smlouvy. V kuloárech se navíc spekuluje o širších změnách v koaličním kabinetu. Proslýchá se, že Peake by se údajně mohla stát ministryní obrany a doprava by připadla ODS. Vicepremiéra serveru Aktuálně.cz řekla, že pokud by takovou nabídku oficiálně dostala, může říct skoro s jistotou, že by ji odmítla.

Místopředseda TOP 09 a ministr financí Miroslav Kalousek označil v dnešních Otázkách Václava Moravce tyto spekulace za snůšku "drbů z malostranských kaváren".

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlíček se neudržel: Když byl ministrem financí Kalousek, v čase krize řídil státní kasu tak, že se z toho stát vzpamatovával deset let

12:45 Havlíček se neudržel: Když byl ministrem financí Kalousek, v čase krize řídil státní kasu tak, že se z toho stát vzpamatovával deset let

Moderátorka Terezie Tománková přivítala v nedělní Partii televize Prima ministryni financí Alenu Sch…