Rusové byli v neděli volit. Média zveřejnila „pikantní detail“ o Putinovi

11.09.2017 19:56

Rusové měli v neděli možnost vyrazit k volebním urnám a zvolit si své obecní zastupitele. Podle informací ČTK tuto možnost mnoho lidí nevyužilo, ale ti, kteří přece jen šli volit, odevzdávali hlasy i opozičním stranám, byť je vládní strana Jednotné Rusko i teď jasným vítězem voleb. Opozice i tak slaví.

Rusové byli v neděli volit. Média zveřejnila „pikantní detail“ o Putinovi
Foto: Personal website Vladimir Putin
Popisek: Vladimir Putin

Vládní strana Jednotné Rusko spojovaná s prezidentem Vladimirem Putinem vyhrála obecní volby. Alespoň z celostátního pohledu. Existují však obvody, kde Jednotné Rusko jednoznačně propadlo. Stalo se tak i v Moskvě. Ačkoli jde o nejbohatší ruské město a dalo by se předpokládat, že Moskvané budou volit Jednotné Rusko, když bohatnou i díky krokům vlády, realita vypadá jinak. Moskva má 125 obvodů a opozice vyhrála ve 14 z nich.

„Za pikantní detail voleb označují dnes ruská média skutečnost, že totální vítězství zaznamenala opozice například v Gagarinově obvodu, kde v neděli odevzdal svůj hlas prezident Vladimir Putin. Jeho strana Jednotné Rusko tam propadla a nezískala jediný mandát. Vítězství rovněž ohlásila opozice v dalších významných moskevských obvodech, například v Tverském, Ostankinském nebo Lomonosovově,“ píše ČTK.

Celý článek naleznete zde.

Úspěch slavila především liberální strana Jabloko, kterou to povzbudilo k tomu, že se rozhodla postavit i kandidáta na primátora Moskvy na příští rok. Volební účast v Moskvě se pohybovala na úrovni 15 procent.

Navzdory relativnímu úspěchu opozice však nadále platí, že Jednotné Rusko je nejsilnější stranou v zemi, získala 16 ze 16 gubernátorů – správců oblastí, o kterých se hlasovalo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Držkopád Klause ml! Okamura vstává z popela. Babiš jasně v čele... Nová čísla

11:34 Držkopád Klause ml! Okamura vstává z popela. Babiš jasně v čele... Nová čísla

Nejnovější volební prognóza neziskového ústavu STEM nepotěší Václava Klause mladšího. Poté, co jej v…