Rusové podle Američanů přibližují vojáky k hranicím s Ukrajinou

23.04.2015 10:36

Dle serveru Novinky.cz obviňují Spojené státy americké Rusko z toho, že vysílá své jednotky k ukrajinským hranicím. Počet ruských vojáků u ukrajinských hranic je prý největší od října. Zároveň mluvčí ministerstva zahraničí USA Marie Harfová obviňuje Rusko z toho, že posiluje protivzdušnou obranu na východě Ukrajiny a účastní se výcviku proruských separatistů. Rusko tak prý porušuje příměří, které bylo dojednané v Minsku.

Rusové podle Američanů přibližují vojáky k hranicím s Ukrajinou
Foto: repro youtube.com, tan
Popisek: Ukrajina

„Ruská armáda rozmístila další protivzdušné systémy na východní Ukrajině a několik jich přesunula blíže frontovým liniím,“ prohlásila prý Harfová dle Novinek odkazujících se na BBC. Rusko prý zároveň zvyšuje počet vojáků u svých hranic s Ukrajinou, má se prý jednat podle Harfové o největší počet od října minulého roku. „Po udržování relativně stabilní přítomnosti na hranicích tam Rusko vyslalo další jednotky,“ obvinila Rusko Harfová.

Celý text zde

Harfová rovněž prohlásila, že úroveň výcviku proruských separatistů jasně ukazuje na to, že do něj musí být zapojeno Rusko. „Stále komplexnější povaha výcviku proruských jednotek pak nenechává nikoho na pochybách, že je zapojeno Rusko,“ řekla prý Harfová podle Reuters.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ste

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Pomoc zemědělcům

Dobrý den, jste pro pomoc zemědělcům kvůli nepřízni počasí? Já to narovinu nechápu. Proč se pořád zemědělci tak podporují? Netvrdím, že to mají lehké, ale kdo to má dnes snadné? A podporují se snad jiná odvětví, protože se jim nedaří? Neměli by se zemědělci na takovou situaci připravit a třeba nějak...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úlet Jakuba Voráčka, hvězdy ČT po boku Záruby. Hrubé

10:07 Úlet Jakuba Voráčka, hvězdy ČT po boku Záruby. Hrubé

Zblblí Češi na všechno skočí Andreji Babišovi. Tak se v minulosti vyjádřil někdejší elitní hokejista…