Rusové skutečně ovlivňovali americké prezidentské volby. CNN přinesla svědectví zpravodajců

23.4.2017 7:56 dop.

FBI tvrdí, že se Rusové skutečně pokusili ovlivnit americké prezidentské volby, a to nejen s pomocí hackerů. Podle amerických agentů to Rusové zkoušeli i přes Cartera Page, Trumpova bývalého poradce. Informuje o tom americká zpravodajská stanice CNN. Page tyto informace důrazně odmítá.

Rusové skutečně ovlivňovali americké prezidentské volby. CNN přinesla svědectví zpravodajců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA

FBI a CIA zjistily, že Carter Page se scházel s Rusy, kteří spolupracovali s tamními tajnými službami, takže se dá předpokládat, že informace, které Page sdělil, se dostaly až do nejvyšších pater ruské politiky. Právě Pageovy schůzky se spolupracovníky ruských tajných služeb vzbudily pozornost FBI a CIA. Page si ale ani nemusel být vědom, že předává informace ruským tajným službám, tvrdí američtí agenti.

Celou zprávu v angličtině najdete zde

V červenci 2016 Page pronesl projev na jedné z ruských univerzit, kde ostře kritizoval americkou politiku vůči Rusku. Nepopírá také, že se setkal s celou řadou Rusů, a jistě je možné, že někteří z nich předávali informace do nejvyšších pater ruské politiky, ale Page odmítá, že by něco takového dělal vědomě za celých 26 let, co je v kontaktu s lidmi z Ruska.

„Nikdy jsem nebyl o nic požádán, nikdo na mě nevyzvídal žádné informace, nic z toho, co byste chtěli slyšet tady na CNN,“ bránil se Page. „Nic z toho, o čem jsem mluvil s ruskými představiteli, nepřekračovalo rámec veřejně dostupných informací,“ dodal.

Trump označil Page za svého poradce pro zahraniční politiku v roce 2016 v rozhovoru pro deník Washington Post, přičemž podle CNN Trump odhaloval své poradce poměrně neochotně.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Jozef Síkela byl položen dotaz

Zákaz spalovacích motorů

Co jste jako ministr průmyslu udělal nebo v nejbližší době, například během našeho předsednictví, uděláte pro zrušení nebo přinejmenším odálení zákazu spalovacích motorů? Nebo už připravujete nějaké dotace pro lidi, aby si mohli elktoauta pořídit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křeček pryč! Piráti, TOPka ani kavárna nevydýchali, co ombudsman provedl. A Kalousek se předvedl

17:05 Křeček pryč! Piráti, TOPka ani kavárna nevydýchali, co ombudsman provedl. A Kalousek se předvedl

Den poté, co ombudsman Stanislav Křeček odebral svojí zástupkyni Monice Šimůnkové všechny agendy, pr…