Rusové zúčtovali s Madeleine Albrightovou. Rázně a jednoduše

16.03.2016 18:21

Nezisková organizace National Democratic Institute, založená roku 1983, se v Rusku dostala na seznam nežádoucích organizací. Podle vyjádření generálního prokurátora je organizace, které předsedá bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová, hrozbou pro zemi. Informuje The New York Times.

Rusové zúčtovali s Madeleine Albrightovou. Rázně a jednoduše
Foto: youtube.com
Popisek: Madeleine Albrightová na autogramiádě ke knize „Pražská zima"

Prodemokratická nezisková organizace National Democratic Institute přibyla k těm, které jsou na ruském seznamu nežádoucích neziskovek. Ten spatřil světlo světa poprvé loni v květnu. Podle ruského generálního prokurátora je institut „hrozbou základům ruského ústavního pořádku a národní bezpečnosti“.

Cílem tohoto seznamu je zamezit v Rusku vlivu zahraničních skupin, které by podle Kremlu mohly sponzorovat protivládní povstání. Mimo jiné je také zakázáno, aby ruští občané pracovali v organizacích, jež jsou vedené na seznamu. Pobočkám takových organizací bylo znemožněné dále vykonávat svou činnost.

NDI je již pátou organizací, která se na seznam dostala. Všechny jsou nějakým způsobem napojené na USA. Je mezi nimi například i organizace, kterou založil miliardář George Soros, Open Society Foundation.

Celý text zde.

Organizace reagovala na ruské rozhodnutí vyjádřením k tamní legislativě. Ta podle nich „porušuje základní práva Rusů na svobodu sdružování a vyjadřování, která zahrnují schopnost vidět, dostávat a předávat informace, a to i za hranice.“

Mluvčí amerického ministerstva zahraničí John Kirby se vyjádřil, že USA odmítá domněnku, že by NDI či jiné mezinárodní organizace představovaly „hrozbu Rusku“.

National Democratic Institute je prodemokratická nezisková organizace, která v Rusku působí od konce 80. let. V roce 2012 údajně uzavřela své pobočky, v Rusku však dále působila skrze partnerské organizace. Jednou z jejích členů rady je i bývala ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Německá veřejnoprávní televize natočila, ČT převzala: Výklad vdovy Litviněnkové, čeho všeho je schopen Putin. A potom ukrutnosti polské státní televize

19:48 Německá veřejnoprávní televize natočila, ČT převzala: Výklad vdovy Litviněnkové, čeho všeho je schopen Putin. A potom ukrutnosti polské státní televize

Česká televize pravidelně divákům nabízí také pohled německých médií na dění kolkem nás. Jak vykresl…