Ryba smrdí od hlavy. Pražský exprimátor Bohuslav Svoboda v televizi objasnil, proč opozice hlasovala proti celé koalici

23.10.2015 23:15

Hostem pátečního pořadu Události, komentáře byli Jan Wolf (KDU-ČSL), bývalý primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) a Václav Novotný (TOP 09), kteří hovořili o nejčerstvější krizi na pražské radnici, po které čtyři radní v čele hlavního města skončili.

Ryba smrdí od hlavy. Pražský exprimátor Bohuslav Svoboda v televizi objasnil, proč opozice hlasovala proti celé koalici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exprimátor Prahy Bohuslav Svoboda

"Myslím, že se až tak moc nestalo, pouze kolegové z ČSSD a hnutí ANO moc dobře nepochopili kolegu Stropnického, který chtěl pro Prahu zcela určitě to nejlepší," udivil hned na začátku moderátora jeden z členů bývalé koalice Jan Wolf. "Chyba se stala dnes ráno, kdy opozice podle svého nároku testovala důvěřivost, jak na tom jsou koaliční poslanci. U tohoto hodnocení byla porušena smlouva a kvůli některým koaličním partnerům tak koalice přestala fungovat. Neznamená to ale, že se v budoucnosti nemůžeme opět potkat u stolu a pokračovat. Také to tak ale být nemusí," mlžil Wolf, který poznamenal, že jeho strana není momentálně úplně na tahu v jednání, kvůli tomu, že skončila ve volbách až třetí.

To Václav Novotný z opoziční TOP 09 byl upřímnější. "Byli bychom ochotni spolupracovat, se všemi, kromě KSČM," řekl v televizi zástupce opozice s tím, že po konci koalice začala neformální jednání o nové koalici už od rána. "Pokud se neobnoví nová koalice, což by ale bylo nedůvěryhodné, neobejde se nová koalice bez TOP 09," řekl s tím, že kromě rozloženého Babišova pražského hnutí je TOP 09 nejpočetnější strana co se týče zastupitelů.

Podle někdejšího pražského primátora Bohuslava Svobody se další opoziční strana ODS dívá na krizi zcela jinak. Radnice je nefunkční pohozené dítě. "Nefunguje to, Praha je zcela zastavena, magistrát a nic nefunguje a my chceme, aby magistrát začal fungovat. Aby se nechoval jako brouk," řekl Svoboda stanovisko své strany s tím, že do žádné koalice v takovéto podobě nepůjde, protože mu údajně nejde o moc.

"My jsme hlasovali pro odvolání celé rady, protože se držíme rčení 'ryba smrdí od hlavy'," sdělil v pořadu Svoboda posléze s tím, že se hlasovalo o všech členech, protože je za chyby radnice zodpovědný celý celek. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

14:23 VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

BIS nedávno ve Sněmovně oznámila, že rozbila a rozkryla síť ruských agentů FSB. Plukovník Koudelka o…