„Měli bychom udělat něco, abychom nebyli házeni do jednoho pytle v rámci visegrádské čtyřky, přinejmenším s Maďarskem a Polskem, kde ten vývoj je velmi, velmi zhoubný,“ řekl Rychetský. Maďarský premiér Viktor Orbán někdy bývá obviňován z autoritářské vlády, z ovlivňování justice a omezování médií. Polsko čelí kritice evropských institucí kvůli sporné novele zákona, který upravuje fungování justice.
„Já pevně věřím, že to bude právě Evropská unie, která se pokusí tu trajektorii, na kterou se ty země vydaly, přece jenom pohnout zpět ke společným principům Evropské unie,“ dodal Rychetský.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Rozklad EU
Souhlasím s vámi, že EU svou zelenou a nerealistickou politikou nahrává svému rozkladu. Kdo přesně je za takovou politiku zodpovědný? Kdo vlastně celou tu EU řídí? Přijde mi, že se dost poslanců staví proti řadě nařízení, ale k čemu to je? K čemu vás volíme, jestli přes vás vše prochází? Kritizovat ...
Další články z rubriky

21:00 „Historický moment.“ Fiala a Lipavský se rozplývají nad novým logem pro úřady
Vláda na středečním zasedání schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu pro státní správu. C…
- 18:45 „Svrhli jste Asada, aby vás mohl Izrael bombardovat.“ Výsměch Sýrii z Ruska
- 16:31 Máslo, že se člověk nedoplatí. Proč? Odpověď přímo z Agrofertu
- 13:10 Daniela Kovářová přirovnala návrh STAN ke zločinům Josefa Mengeleho
- 8:44 Kdo tohle vyjednal, proboha? Češi zjistili pravdu o zelenině z dovozu
- 10:00 Blackout jako politická povodeň. Vitásková u Bobošíkové: Nešlo o vodič, ale o kapitulaci před Bruselem