S ANO při volbách v Praze spolupracovat nebudeme, prohlašuje důrazně Gazdík

07.02.2014 19:25 | Zprávy
autor: čtk, mp

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) nechce v pražských komunálních volbách spolupracovat s hnutím ANO Andreje Babiše. ČTK to dnes sdělil předseda hnutí Petr Gazdík. Informaci o možné spolupráci STAN s ANO zveřejnily dnešní Lidové noviny. Předsedkyně pražské organizace Jana Plamínková ČTK řekla, že o případné společné kandidátce mluvila se Stranou zelených, Starosty pro Prahu a s Janem Kaslem. Ten ale nedávno oznámil, že povede kandidátku ANO.

S ANO při volbách v Praze spolupracovat nebudeme, prohlašuje důrazně Gazdík
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík

„Starostové a nezávislí rezolutně odmítají, že by v komunálních volbách v Praze plánovali společnou kandidátku s hnutím ANO Andreje Babiše. Zároveň popírají, že by se rozcházeli s TOP 09, se kterou si spolupráci v různých typech voleb definovali v loňském roce v nové smlouvě o politické spolupráci," uvedl Gazdík.

Kasl nechce být členem ANO

Lidové noviny napsaly, že se Starostové a nezávislí rozhodli kandidovat v letošních podzimních komunálních volbách v Praze bez TOP 09. Podle Gazdíka spolupráci odmítla samotná pražská TOP 09, která jim sdělila, že by preferovala samostatné kandidátky. „Takže my jsme se začali bavit s různými stranami napříč politickým spektrem," řekl ČTK Gazdík. Podle Plamínkové se o žádné spolupráci STAN s nikým dosud nedohodl. Jednání jeho zástupci vedli s novým hnutím Starostové pro Prahu, Stranou zelených nebo s Kaslem. S ním podle Gazdíka STAN dlouhodobě spolupracuje, a to i kvůli velmi blízkým názorům. „I proto jsme s ním jednali jako s možným budoucím lídrem. Byli jsme ale zaskočeni zprávou, že se Jan Kasl stal lídrem hnutí ANO v Praze. Taková informace samozřejmě naši možnou spolupráci vylučuje," dodal Gazdík.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …