S Fialou byl u Zelenského: Čiší z něj síla a odhodlání, vykládá poradce Pojar

16.03.2022 17:06

Společně s premiérem Petrem Fialou (ODS) byl v Kyjevě také jeho poradce pro bezpečnost Tomáš Pojar. „Zelenskyj nám děkoval, čiší z něj odhodlání,“ řekl o ukrajinském prezidentovi Pojar pro server Seznam Zprávy.

S Fialou byl u Zelenského: Čiší z něj síla a odhodlání, vykládá poradce Pojar
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Pojar

Jednání na utajeném místě v Kyjevě se uskutečnilo včera, trvalo dvě a půl hodiny. „Vždy je dobré vidět věci přímo na místě,“ sdělil Pojar k setkání, kterého se po boku českého premiéra zúčastnil. Schůzka proběhla v místnosti, která měla čtyři rohy a stůl. Víc říct nemůže. 

Cesta vlakem do Kyjeva byla podle jeho slov jediná logická volba, neboť nebe nad Ukrajinou je uzavřené. Po městě se pak podle Pojarových slov sice pohybovali, ale nepotulovali.

„Z vlaku jsme viděli ukrajinskou krajinu a městečka. Ukrajina je obrovská země, na žádnou frontovou linii jsme se nedostali. Ale samozřejmě že tam jsou zákazy vycházení, že Kyjev vypadá, jak vypadá, to vše jsme viděli přímo i my na místě,“ podotkl Pojar. 

A jaký je jeho osobní dojem z prezidenta Zelenského? Podle Pojarových slov z něj čiší obrovská síla a odhodlání jako ze všech na místě. „Bojovat, nevzdat se a nakonec vyhrát. Což je obdivuhodné,“ uvedl Pojar.

Závěrem pak hovořil i o tom, zda se posunula debata o uzavření vzdušného prostoru Ukrajiny, o které prezident Volodymyr Zelenskyj opakovaně žádá. „My jsme přesvědčeni o tom, že Ukrajinci mají dostat zbraně, aby se mohli bránit, včetně obrany svého vzdušného prostoru. Mají na to právo a je naší povinností jim je poskytnout. Tak k tomu přistupujeme a jednáme o tom s ostatními,“ zakončil Pojar.

 

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

vedení

Pane Nachere, jste hodně výrazná osobnost a jako jeden z mála z ANO máte podle mě i schopnost se domluvit i s ostatními stranami. Proč tento váš potenciál nevyužijete a nekandidujete do vedení? Nebo to není podle vás možné, když je tam Babiš a jeho nejvěrnější? Podle mě je škoda, že vedení ANO není ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo se to vzalo? Fiala odjel z Bílého domu a začala „aféra“

12:40 Kdo se to vzalo? Fiala odjel z Bílého domu a začala „aféra“

O cestě premiéra Fialy do USA informovaly mezi českými médii i Novinky.cz včetně upozornění na sociá…