S Kohoutem je to snazší než s knížetem, pochvaloval si hradní Kmoníček v ČT

25.07.2013 22:59

S novým ministrem zahraničí Janem Kohoutem se podle vedoucího zahraničního odboru prezidentské kanceláře jedná lépe než s jeho předchůdcem. Jednání je podle Hynka Kmoníčka operativnější a jednodušší.

S Kohoutem je to snazší než s knížetem, pochvaloval si hradní Kmoníček v ČT
Foto: hns
Popisek: Hynek Kmoníček

Karel Schwarzenberg totiž jednal o velvyslancích přímo s prezidentem Milošem Zemanem, zato Jan Kohout nejprve vše předjednává právě s Hynkem Kmoníčkem. „Je to výrazně operativnější, jednodušší,“ pochvaloval si v Událostech, komentářích šéf zahraničního odboru.

Vidí i další změny po nástupu nového ministra. Z osobního hlediska zde není resentiment po prohraných prezidentských volbách. Co se týče technických změn, ty Kmoníček nezaznamenal. Stále je potřeba najít shodu mezi třemi lidmi – prezidentem, ministrem zahraničí a premiérem. A to funguje.

Že by měl nyní Miloš Zeman volnější ruku, prý pravda není. Mezi prezidentem a ministrem není absolutní shoda, upozornil Kmoníček. Tři jména velvyslanců Zeman rovnou zamítl a o dalších deseti chce jednat. Navíc nově schválená jména navrhl ještě Schwarzenberg, ne Kohout. „Na tom je vidět, že politici někdy říkají jednu věc a diplomaté vrací věci na pravou míru,“ dodal.

Co se týče novinek ve výběru velvyslanců, zaznamenal akorát u prezidenta důraz na ekonomický charakter diplomatické služby. „Velmi podrobně se vyptává na jejich profesionální historii,“ poukázal Kmoníček s tím, že se Zeman především ptá na ekonomické vzdělání kandidátů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Voda v plicích! Na vzduchu to přežije 120 hodin. Myjte si ruce! Britský lékař natočil výbušné video o viru z Číny

19:24 Voda v plicích! Na vzduchu to přežije 120 hodin. Myjte si ruce! Britský lékař natočil výbušné video o viru z Číny

Lékař John Campbell působící na univerzitě v britském Brightonu a rovněž amatérský youtuber se ve sv…