S Peake možná založíme novou stranu, připustila Navrátilová

17.04.2012 20:27

Místopředsedkyně Věcí veřejných Dagmar Navrátilová připustila, že s Karolínou Peake možná založí novou politickou stranu. Peake sice označila jejich „odtržení“ od VV za platformu, Navrátilová ale doufá ve skutečnou stranu.

S Peake možná založíme novou stranu, připustila Navrátilová
Foto: Tino Kratochvíl
Popisek: Dagmar Navrátilová

„Nová strana bude respektovat koaliční smlouvu,“ ujistila Dagmar Navrátilová v Hyde Parku na ČT. Zároveň se ale částečně prořekla. Karolína Peake totiž dosud mluvila jen o jisté politické platformě v rámci sněmovny, do které by se soustředili „odpadlíci“ od Věcí veřejných.

Založí tedy nakonec novou stranu? „Peake to nazvala platformou, já ale předpokládám, že to bude strana,“ vysvětlovala. Odmítla, že by tento čin měl jakoukoliv souvislost s dřívějším členstvím Peake v ODS, a zdůraznila „dlouholeté členství“ Peake ve VV. Zde je od roku 2007.

„Tak dlouho se chodilo se džbánem pro vodu... Až se podle mě ucho utrhlo,“ komentovala Navrátilová, proč k podobnému činu nedošlo dříve. Podle svých slov ale s VV neskoncovala, to je prý příliš drsné slovo.

Kromě Navrátilové Peake podporují ještě Viktor Paggio, Kamil Jankovský, Lenka Andrýsová nebo například Jana Suchá. Existují prý ale i další poslanci, o nichž se zatím v médiích nehovoří. Své rozhodnutí oznámí ale sami v blízké době.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Pomoc zemědělcům

Dobrý den, jste pro pomoc zemědělcům kvůli nepřízni počasí? Já to narovinu nechápu. Proč se pořád zemědělci tak podporují? Netvrdím, že to mají lehké, ale kdo to má dnes snadné? A podporují se snad jiná odvětví, protože se jim nedaří? Neměli by se zemědělci na takovou situaci připravit a třeba nějak...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fico málem zemřel kvůli Ukrajině. Bulharský prezident zasáhl

13:25 Fico málem zemřel kvůli Ukrajině. Bulharský prezident zasáhl

Bulharský prezident Rumen Radev označil vítězství Ukrajiny nad Ruskem za „nemožné“ a připomínal, že …