S Putinem bych si rozumněl, říká jeden z favoritů amerických prezidentských voleb

31.07.2015 10:33

„S Vladimirem Putinem bych si dobře rozuměl,“ prohlásil během ženského golfového British Open ve skotském Turnberry republikánský kandidát na příštího amerického prezidenta Donald Trump. Prozradil také, jaký by byl prezident a co by udělal pro zlepšení mocenského postavení USA ve světě. Podle posledních průzkumů veřejného mínění má kontroverzní miliardář i přes řadu skandálů během kampaně náskok na čele před ostatními republikánskými kandidáty na prezidenta Spojených států.

S Putinem bych si rozumněl, říká jeden z favoritů amerických prezidentských voleb
Foto: wikipedia
Popisek: Americká vlajka.

„Já si myslím, že bych si s Vladimirem Putinem dobře rozuměl. Prostě si to myslím,“ prohlásil Trump dle britského deníku The Guardian, ze kterého zprávu převzal server Echo24.cz. Vzápětí ale miliardář přiznal, že netuší, jaké společné vlastnosti by s Putinem měli. Vedle Putina by prý také Trump dobře vycházel s obyvateli komunistické Číny.

Jako nejvyšší představitel Spojených států by se Trump snažil sjednotit svět. „Myslím si, že bych byl dobrý sjednotitel. Myslím si, že mám skvělé diplomatické dovednosti, byl bych schopný s lidmi velmi dobře vycházet. Svět by byl jednotný, kdybych se stal vůdcem Spojených států,“ řekl americký podnikatel, který zároveň uvedl, že by jako prezident rozšířil americkou armádu. „Udělal bych naši armádu mnohem silnější, udělal bych ji tak silnou, že by si s námi nikdo nezahrával,“ dodal.

Kontroverzní miliardář i přes řadu skandálů během kampaně zlepšuje svou pozici mezi republikánskými kandidáty na prezidenta Spojených států. Podle posledního průzkumu CCN, na který upozornila Česká televize, by Trumpa podpořilo 18 procent dotázaných republikánských voličů. V závěsu za Trumpem se drží bývalý guvernér Floridy, Jeb Bush, kterému vyjádřilo podporu 15 procent dotázaných republikánských voličů. Třetí je guvernér Wisconsinu, Scott Walker, s podporou deseti procent voličů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Exšéf ČSSD Paroubek má co říct k hromadnému odchodu z kandidátky na jihu Moravy. Je to silné

20:20 Exšéf ČSSD Paroubek má co říct k hromadnému odchodu z kandidátky na jihu Moravy. Je to silné

Bývalý premiér Jiří Paroubek schvaluje zásah vedení ČSSD do kandidátky v Jihomoravském kraji, kam by…