S fašisty se nebavím! Chceme na Slovensko muslimské migranty. Reportérka terčem urážek na LGBT pochodu v Košicích. A nejen to

27.08.2019 16:07

Lívia, reportérka slovenského konzervativního webu Kulturblog, se byla na košickém Pride optat několika účastníků na několik otázek. Ptala se například, kolik pohlaví existuje či zda více účastníci podporují práva LGBT nebo přijímání muslimských migrantů na Slovensko. Kromě odpovědí se však dočkala i urážek…

S fašisty se nebavím! Chceme na Slovensko muslimské migranty. Reportérka terčem urážek na LGBT pochodu v Košicích. A nejen to
Foto: repro Youtube
Popisek: Košice Pride

Reportérka ze slovenského webu Kulturblog navštívila LGBT Pride v Košicích, kde se ptala účastníků na různé otázky. Video začala tím, že řekla o komunitě, která na Pride je, že se jedná o nejvíce tolerantní komunitu na Slovensku. Jednou z jejích otázek byla otázka, kolik pohlaví existuje. Někteří se odpovědi vyhnuli, někteří odpověděli, že tři, jiní dokonce padesát. Ale těch padesát pohlaví, které jedna dívka řekla v odpovědi, nedokázala vyjmenovat. Reportérka Lívie však řekla, že jak může té dívce věřit, když nedokáže ta pohlaví vyjmenovat. „My jsme se ještě tak daleko nedostali, abychom se poznali všichni,“ řekla dívka v odpovědi.

Anketa

Zaslouží si Věra Jourová pokračovat v Evropské komisi jako zástupkyně České republiky?

hlasovalo: 10386 lidí

Jeden kluk však odpověděl, že pohlaví jsou dvě, a na otázku, proč je tedy na Pride, odpověděl, že kvůli tomu, že je gay. „Ale neuznáváš, že existuje více pohlaví jak dvě? Na Pride jsou lidi, co tvrdí, že existuje více pohlaví. Vyznačují se například zvráceným oblečením. Různými úchylnostmi, nevadí ti to?“ zeptala se Lívie. Odpověděl: „Ať si každý žije, jak chce.“ Avšak byli tu i takoví, kteří označili reportérku za fašistku. Když se chtěla zeptat jednoho muže, kolik existuje pohlaví, tak jí odpověděl: „Nemůžete, s fašisty se nebavím,“ následovala otázka: „Podle čeho usuzujete, že jsme fašisti?“ zeptala se reportérka. „Já vám odpovím, že to, kolik je pohlaví, není problém vás, není problém Slovenska. Víte, co je problém Slovenska? Plesnivé nemocnice, rozpadlé cesty.“ „Tak proč jste na Pride?“ kontrovala reportérka. „Protože, samozřejmě, bojujeme za práva LGBT,“ zněla odpověď.

Informace o košickém Pride z webu Kulturblog ZDE

Dále například komentovala ceduli, která oznamovala bezplatné testování HIV. Řekla: „Tak jako na každém správném Pride tu máme HIV testování, protože to je součást LGBT komunity a jsou na to hrdí,“ rýpla si. Dále se ptala účastníků, zda jsou pro přijímání muslimských migrantů na Slovensko. Dostala odpověď, že ano, a dokonce nevadí, že v muslimských zemích jsou kamenováni homosexuálové.

Fotogalerie: - V sinťiangském muzeu koní

V hlavním městě čínské provincie Sin-ťiang Urumči ...
Velký kormidelník Mao Ce-tung
Obrazy v muzeu koní
Skulptury v muzeu koní
Obrazy kyrgyzského malíře Jusupa Matajeva
Zkamenělé stromy

Na Pride však byli i takoví, kteří s jejím hlavním motivem nesouhlasili. Jeden takový kráčel s cedulí, kde bylo napsáno: „Rodina je muž, žena a děti. Existují jen dvě pohlaví. Karl Marx byl imbecil,“ na otázku, jakým pohlavím je na pochodu, tak odpověděl, že je mužem, jako byl a je celý život. „Jak může být bílý privilegovaný muž na Pride? Nestydíš se chodit po ulici?“ zeptala se redaktorka. „Jsem utlačovatel, jednoduše, jsem vinný a privilegovaný,“ odpověděl. Došlo však i na odpovědi typu, že pohlaví je sociální konstrukt. Ve videu se však Lívia stala i obětí mnoha urážek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tle

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Roztržka ve studiu ČT: „Skáčete nám do řeči, dokud neřekneme, co chcete slyšet!“ Moravec přivedl do varu Filipa

15:35 Roztržka ve studiu ČT: „Skáčete nám do řeči, dokud neřekneme, co chcete slyšet!“ Moravec přivedl do varu Filipa

V první hodině Otázek Václava Moravce v České televizi se utkali první místopředseda hnutí ANO a pos…