S kriminalitou běženců je to v Německu opravdu vážné. Toto zaznělo z veřejnoprávní televize

02.02.2016 16:11

Debata o bezpečnostní situaci v Německu v tamní veřejnoprávní televizi ARD ukázala, nakolik příliv migrantů do země zatížil policejní sbor. Situace dospěla do stadia, že v některých případech se lidé nedovolají na tísňovou linku. A pokud se jim to podaří, čekají na příjezd záchranářů nebo policie až hodinu. O průběhu besedy informoval server Securitymagazin.cz.

S kriminalitou běženců je to v Německu opravdu vážné. Toto zaznělo z veřejnoprávní televize
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Nastane situace, že se nedovoláte na linku 110? Nebo se dočkáte příjezdu záchranářů a policie možná za půl hodiny, možná za hodinu po ohlášení? Podle slov diskutujících jsou tyto katastrofické scénáře a obavy mezi občany velmi rozšířené a poukazují na tvrdou realitu současného Německa. Podle svědectví jednoho z policistů, který si přál zůstat v anonymitě, to není fikce, ale v některých případech již běžná praxe na německých policejních stanicích.

Celý text včetně videonahrávky celého pořadu v němčině je ZDE

Mladé německé ženy se již necítí bezpečně

Emitis Pohlová, matka dvou dcer, v pořadu uvedla, že pachateli silvestrovských útoků na ženy v Kolíně nad Rýnem byli migranti a že tyto útoky budou pokračovat.

Právník Ingo Lindemann, který obhajuje jednoho z údajných pachatelů z Kolína nad Rýnem, tvrdil, že „skutečný problém“ leží někde úplně jinde, a to zejména v „nemožnosti pachatele trestných činů vůbec identifikovat“. Šéf kriminálky z Kolína nad Rýnem Rüdiger Thust potvrdil, že mladé ženy se již nemohou cítit bezpečně. Sociální pracovník Samy Charchira řekl, že násilí prudce stoupá v celé německé společnosti a není možné veškerou vinu svalovat na uprchlíky.

Bezpečnostní expert z německého ministerstva vnitra Wolfgang Bosbach konstatoval, že je směšné, když nechceme vidět, nakolik jsou německá policie a další úřady přetížené kvůli uprchlické krizi. Většina policistů i úředníků je často za hranicí svých možností. Politici by proto už konečně měli přestat bagatelizovat problémy německých úředníků.

Policisté už neví, jak dál

K tomu se připojil policejní komisař, který řekl: „My prostě nevíme, jak dál! Pokud občané nevěří policii, tak můžeme celý krám zavřít! Navíc, jak má policista zjistit totožnost pachatele, když u sebe nemá doklady? To máme volat do Bagdádu a ptát se na jeho jméno?!“

Obhájce Lindemann zmínil další problém a tím je, že mladí lidé především z Alžírska, Maroka nebo Tuniska, kteří jsou přistiženi při krádežích nebo loupežích, jsou sice zatčení, ale po nějaké době jsou propuštěni z vazby, protože nemají platné doklady. A to je také důvod, proč nemohou být deportováni.

Důsledkem obav německých občanů z růstu kriminality je fakt, že se zdvojnásobily nejen prodeje pepřových sprejů, ale i počet žadatelů o zbrojní průkaz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Porodnost

Dobrý den, píšete, co chcete dělat pro zvýšení porodnosti, ale nezapomínáte, že jste už více jak dva roky ve vládě? Co jste zatím pro rodiny udělali? Vždyť i to navýšení rodičovské je nedostatečné a navíc diskriminující. A co je vlastně podle vás hlavní příčinou klesající porodnosti? Koukám, že neod...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fiala lže.“ Petr Holec se pustil do premiéra. Jde o přijetí v Bílém domě

15:02 „Fiala lže.“ Petr Holec se pustil do premiéra. Jde o přijetí v Bílém domě

Premiéru Fialovi prý prošla další lež, tentokrát k jeho cestě do USA za prezidentem Bidenem. Ve svém…