Š*lini. Ještě chvíli, padlo k Pirátům od ODS. Zloděj a slepice, padlo též

26.09.2021 21:37 | Ze sítí

Jakub Michálek, tvář Pirátů, to schytal od SPOLU. Prý nepochopil princip daní a mohl by psát tak leda do Rudého práva. „Škoda, že kampaň netrvá déle. Byli byste pod deset procent, šulini!“ vzkázal Pirátům pražský ODSák.

Š*lini. Ještě chvíli, padlo k Pirátům od ODS. Zloděj a slepice, padlo též
Foto: Pirátská strana
Popisek: Jakub Michálek

Anketa

Byla Angela Merkelová přínosem pro Evropu?

13%
80%
hlasovalo: 16924 lidí

Jeden z nejvyšších a nejvýznamnějších Pirátů Jakub Michálek se v České televizi rozhovořil k možnému plošnému snižování daní následovně: „Vysokopříjmovým skupinám šlo spoustu peněz. To jsou peníze, které byly vyplaceny na dluh. V době krize se vyplácely obrovské peníze vysoko přijmovým skupinám. Jako kdyby rodina začala dávat dětem třikrát větší kapesné.“

Michálkovi myšlenkové pochody zcela očividně pobouřily nejednoho příznivce ODS. Například člen ,,modrých ptáků" na Praze 2 Jan Paluska pirátovy názory na daně komentoval slovy: „Skoro přesně pane poslanče, akorát že vůbec. Stát nic nedává. V případě snížení daní stát ‚jenom‘ míň bere. Takže ten Váš ilustrační případ by sice vynikl v Rudým právu, ale ve skutečnosti měl znít asi takhle: ‚Jako kdyby vám zloděj, v době krize, místo dvou slepic ukradl jen jednu‘.“

„Vyloženej průser voe. Škoda, že ta vaše kampaň netrvá o pár týdnů déle. Věřím, že byste to pod deset procent v klidu dotáhli, šulini!“ vzkázal Pirátům ještě Paluska nekompromisně.

Podobný názor na Michálkovy výroky má i Lenka Mottlová, pražská manažerka ODS. Ta oglosovala celou kauzu v tom smyslu, že obviňování Pirátů z přílišné levicovosti není zřejmě jen snůškou dezinformací. „Ať ta kampaň je ještě pár týdnů, oni si fakt vystačí. Já mu dám hoaxy o Pirátech,“ napsala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: AZy

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaver jede! Vyrazí s vámi debatovat po Česku, zahájil přípravy

8:52 Xaver jede! Vyrazí s vámi debatovat po Česku, zahájil přípravy

Člen rady České televize a moderátor Luboš Xaver Veselý chystá zcela nový projekt XAVER JEDE. Chce r…