S návrhem na jmenování Bradáčové se manipulovalo, potvrdilo šetření

30.07.2012 20:38

Z vyšetřování na ministerstvu spravedlnosti vyplývá, že bývalý náměstek Filip Melzer postupoval v případě návrhu na jmenování Lenky Bradáčové nestandardně. Tvrdí to 1. náměstek Daniel Volák, který byl šetřením pověřen.

S návrhem na jmenování Bradáčové se manipulovalo, potvrdilo šetření
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Pavel Blažek jmenoval Lenku Bradáčovou vrchní státní zásupkyní v Praze

„Z prozatímních výsledků šetření ministerské inspekce, jejímž vedením byl pověřen I. náměstek ministra spravedlnosti Daniel Volák, vyplývá, že bývalý náměstek sekce justiční Filip Melzer nebyl oprávněn převzít návrh nejvyššího státního zástupce na jmenování nového vrchního státního zástupce v Praze. Pokud tak učinil, převzal jej nestandardně a neoprávněně,“ uvedl Daniel Volák.

Potvrdil tak spekulace, podle nichž došlo k manipulacím s návrhem na jmenování Lenky Bradáčové vrchní státní zástupkyní. Nynější ministr Pavel Blažek již dříve prohlašoval, že k manipulacím zřejmě došlo. Jeho předchůdce Jiří Pospíšil a stejně tak Filip Melzer to ale odmítali.

„Podle spisového řádu měl povinnost neprodleně návrh předat na podatelnu ministerstva spravedlnosti nebo eventuálně příslušnému úseku,“ tvrdí Volák. Melzer tak podle něj postupoval v rozporu s předpisy.

Bývalý náměstek Melzer převzal návrh na jmenování 21. června. Podle výsledků inspekce však v tuto dobu nevykonával funkci náměstka, ale jen vedoucího Kanceláře pro implementaci soukromého práva.

Inspekce však zatím nebyla dokončena. Až tak bude, budou vyvozeny důsledky. Podle Voláka bude muset Melzer převzít zodpovědnost za své činy.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tomu věří neúspěšní. Plukovník rozebral dezinfo. A na koho cílí

21:50 Tomu věří neúspěšní. Plukovník rozebral dezinfo. A na koho cílí

Plukovník Ivo Zelinka byl hostem podcastu Čestmíra Strakatého. A řeč byla o ruské válečné propagandě…