Farage považuje společnou evropskou armádu za nepřípustnou záležitost. Zároveň však konstatuje, že proces k vytvoření společných bojových sil se již započal. „Námořnictvo EU bojuje proti somálským pirátům. Zapomenout nesmíme ani na Eurocorps. Pro vznik evropské armády navíc připravila živnou půdu Lisabonská smlouva v odstavci č. 28,“ prohlásil Farage a zmínil, že bývalý britský premiér Tony Blair měl pravdu, když tvrdil, že Evropská unie není mírový, ale mocenský projekt.
Potvrzením Blairova tvrzení je podle Farage skutečnost, že Evropská unie vyprovokovala svojí územní expanzí konflikt na Ukrajině. „Píchli jsme klackem do ruského medvěda a Putin na to nepřekvapivě reagoval,“ řekl doslova přední euroskeptik a obvinil politické špičky EU, že této situace chtějí zneužít ve prospěch vybudování společné armády. Na nesouhlasné pokřikování belgického europoslance Verhofstadta reagoval Farage ironickou poznámkou, že se Verhofstadt snaží pouze zvýšit počet shlédnutí na YouTube, protože jinak by jeho projevy nikdo neposlouchal.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: pro