S tím, co Janoušek vypil, by neměl řídit ani tříkolku, říká Nešpor

24.03.2012 9:30

S tím, co měl v krvi, by neměl řídit ani tříkolku, řekl deníku Blesk na adresu bourajícího lobbisty Janouška odborník na závislosti Karel Nešpor. Janoušek musel podle něj být buď předchozí večer na hraně otravy alkoholem anebo pil až ráno.

S tím, co Janoušek vypil, by neměl řídit ani tříkolku, říká Nešpor
Foto: repro TV Prima
Popisek: Roman Janoušek po svém zadržení za jízdu v opilosti

Vlivný pražský kmotr Roman Janoušek v pátek dopoledne ve Vyskočilově ulici v pražské Michli naboural ve svém Porche Cayenne vůz ženy, kterou poté o kus dál u semaforu přejel, když se pokusila autonehodu s řidičem řešit. „Žena k němu doběhla, stoupla si před auto, ale řidič se rozjel a srazil ji,“ popsala mluvčí městské policie Eva Kropáčová.

Za svůj čin by měl být Janoušek obviněn ze tří trestných činů, za jejichž spáchání mu hrozí až deset let vězení. Podle policie se měl dopustit ublížení na zdraví, neposkytnutí první pomoci a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Janoušek byl buď totálně pod obraz, nebo pil i ráno

Janouškovi byly naměřeny 2,2 promile alkoholu. Údajně šlo o takzvaný zbytkový alkohol, podle Karla Nešpora se ale jedná o nepřesný termín, jde zkrátka o alkohol, který Janoušek vypil a který prý není slučitelný ani s řízením tříkolky.

Alkohol se u urostlého muže přitom odbourává o 0,2 promile každou hodinu. Pokud tedy Janoušek způsobil nehodu dopoledne, musel mít buď hodně dlouhý alkoholický večer, nebo pil i ráno.

reklama

autor: pal

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Co se stalo s vašimi sliby?

Slibovali jste legalizaci HHC a místo toho jste zakázali i THC. Jste na sebe pyšní? Co jste vlastně ze svého programu ve vládě prosadili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zážitek na Lipně za 1900 Kč. Nad jídelním lístkem. Pak i na vleku

4:44 Zážitek na Lipně za 1900 Kč. Nad jídelním lístkem. Pak i na vleku

Svíčková na smetaně za 295, smažený sýr s přílohou za 239 Kč, belgické hranolky za 95 korun. Kdo se …