SPD zbrojí na volby. V Praze už mají kandidátku

30.05.2021 13:53

Pražská SPD si zvolila návrh kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny. Lídrem byl zvolen pražský vydavatel Jan Čížek, dvojkou kandidátky je předseda SPD Praha Vítězslav Novák. Parlamentním listům to potvrdil zdroj blízký SPD, jejímž předsedou je Tomio Okamura.

SPD zbrojí na volby. V Praze už mají kandidátku
Foto: SPD
Popisek: SPD - Svoboda a Přímá Demokracie

Na čele kandidátky je také mimo jiných známý pražský architekt a urbanista Milan Urban, místopředseda pražského Yacht Clubu Rostislav Fikerle, zastupitelka Prahy 4 Klára Cingrošová či zastupitel Prahy 11 Libor Pechmann.

Kandidátku musí nyní potvrdit ještě celorepublikové předsednictvo SPD. V současné době má podporu pouze 100 % pražských oblastních organizací. Jejich konference se konaly v sobotu v KD Novodvorská.

Volby do Sněmovny by v květnu vyhrála koalice Pirátů a STAN s 27 procenty hlasů. Následovala by koalice SPOLU, tvořená ODS, KDU-ČSL a TOP 09, s 20,7 procenta hlasů, a za ní by skončilo vládní hnutí ANO s 19,4 procenta hlasů. Do dolní parlamentní komory by se ještě dostaly SPD s 13 procenty hlasů a KSČM s 6,2 procenta. ČSSD by skončila pod pěti procenty. Vyplynulo to z volebního modelu agentury Data Collect pro Českou televizi (ČT). 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Válka na Ukrajině

Pane senátore, opravdu věříte tomu, že má Ukrajina šanci Rusko porazit, a že ji USA a ostatní budou podporovat do nekonečna? Nechápejte mě špatně, přeji si, aby Ukrajina Rusko porazila, ale myslím, že je to dost nereálná vize. A co mě ještě na vašem komentáři zarazilo je, že v něm vůbec nepíšete o m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Třikrát víc a čtyřikrát levněji. Tím Rusové vyhrají. Odhaleno

7:42 Třikrát víc a čtyřikrát levněji. Tím Rusové vyhrají. Odhaleno

Válka na Ukrajině pokračuje a washingtonský Institut pro studium války oznámil, že Rusové dokážou v …